Супровід угод з нерухомістю на первинному ринку

Безкоштовна консультація

Студзінський Станіслав

В умовах стрімкого розвитку первинного ринку нерухомості, невпинно зростає ризик потрапити у тенети шахраїв. Сумні історії про людей, що залишились без грошей та житла при купівлі нерухомості, на жаль, чути звідусіль та їх кількість зростає.

Існує цілий ряд питань,з якими можна стикнутися при купівлі нерухомості, на розв’язок яких може не вистачати часових ресурсів, знань і, можливо, просто, досвіду. Ось лише деякі приклади проблем, з якими ви можете стикнутися при укладанні угод з нерухомістю, їх можуть розв’язати наші високопрофесійні спеціалісти.

Перевірка будівельних компаній

Перевірка дозвільних документів.

Забудовник може не мати необхідних дозвільних документів та ліцензій. Їх відсутність може призвести до заборони продовження будівництва та введення об’єкта в експлуатацію.

Перевірка судових рішень по компанії та будівництву.

Якщо будівництво обтяжене судовими позовами, створюється високий ризик для покупця та напруга у відносинах із забудовником. Запобігти цій проблемі можна попередньо потурбувавшись про ретельну перевірку наявності судових позовів із даним забудовником по стосовно об’єкта.

Вирішення: на першому етапі супроводу угоди наші спеціалісти, в першу чергу, займуться перевіркою будівельної компанії та нададуть вам повну інформацію про надійність забудовника.

На початковому етапі перевірки будуть здійснені наступні кроки:

– буде здійснена перевірка правовстановлюючих документів на нерухомість щодо законності;

– перевірена правомірність продавця щодо володіння та продажу;

– перевірена наявність забудовника серед боржників та виробництв під час виконання;

– перевірено, чи не тягнеться за забудовником наявність боргів, обтяжень, накладення арештів;

Клієнту буде надано вичерпні висновки виявлених ризиків та їх тяжкість при здійсненні угоди щодо дослідженого будівельного об’єкту, забудовнику, продавцю.

Кількість  компаній в Україні, які вселяють сумніви, зростає, а, значить, і проблемних об’єктів будівництва стає все більше, що збільшує і ризик наштовхнутися на обман. Не станьте жертвою однієї з них, перевірка забудовника є життєво необхідною при укладанні угод з нерухомості на первинному ринку.

Технічні умови будівництва.

При будівництві житлового об’єкту можуть не витримуватись технічні умови та норми, встановлені законом, що не тільки робить об’єкт поза законом, але, навіть, небезпечним придбання такого житла та таким, що створює загрозу для мешканців в подальшому.

Вирішення: нашими спеціалістами буде здійснена ретельна перевірка виконання технічних норм будівництва.

Перевірка земельної ділянки.

За умов придбання об’єкта нерухомості на первинному ринку, пильну увагу необхідно приділити законності та правильності оформлення земельних ділянок, на яких відбувається будівництво. Неправильне оформлення прав на земельну ділянку під будівництво робить угоду з придбання такого об’єкта недійсною та поза законом. Окрім того, існують такі типи земельних ділянок в Україні, які неможливо продати, подарувати або піддати відторгненню законним шляхом.

Вирішення: спеціалісти кваліфіковано оцінюють правильність оформлення будівництва, що відбувається на земельних ділянках. А, також, визначають тип ділянки землі, оцінюють ризикованість покупки даної нерухомості з точки зору земельного права.

Перевірка схеми куплі-продажу нерухомості в новобудівлі

Укладання угод куплі-продажу містить також цілий ряд підводних каменів.

  • необхідна перевірка угод із забудовником, адже така угода може передбачати умови, згідно яких, покупець нерухомості може піддатися додатковим видаткам. Іноді потрібно ретельно вивчити умови угоди на предмет накладання штрафів, пені. У ній можуть бути описані умови виходу з будівництва та інших, подібних ситуацій, у результаті яких клієнт не зможе повернути собі вкладені грошові кошти (або їх частину).
  • Попередня реєстрація прав на володіння нерухомістю, а також, їх оформлення потребує пильної уваги. Неправильно оформлені документи можуть зробити укладену угоду незаконною та анулювати її згодом.

Юридичний супровід

Завершальним етапом супроводу угоди з нерухомістю на первинному ринку є її юридичне оформлення. На даному етапі необхідно пройти декілька кроків до вступу у права господаря, після проходження яких можна буде назвати себе щасливим володарем нерухомості.

Для досягнення цієї мети, наші спеціалісти допоможуть вам, беручи участь у перемовинах:

  • розроблять хід угоди разом з вами;
  • сформулюють позицію, вигідну для вас при проведенні перемовин;
  • узгодять всі пункти угоди;
  • забезпечать супровід при вкладі первинних грошових внесків (авансу/завдатку);
  • попередньо узгодять з вами усі умови угод, максимально враховуючи ваші інтереси;
  • здійснять ретельну перевірку наявності та рівня повноважень у осіб, які укладатимуть з вами угоду;
  • забезпечать повний супровід підписання документів угоди;
  • проконсультують та нададуть допомогу, за необхідності, щодо організації безготівкового розрахунку, за бажанням клієнта.