Експертна оцінка нерухомого майна

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

Оцінка нерухомості – найбільш поширений вид оцінки, який визначає об’єктивну ринкову вартість об’єкту і зазвичай залежить від типу нерухомого майна, розташування об’єкта нерухомості, вартості будівництва аналогічних об’єктів, загального рівня цін, ринкової ситуації. Проведення даної процедури особливо важливо для великих міст: наприклад, оцінка нерухомості Київ просто необхідна – адже вартість об’єктів у столиці суттєво варіює залежно від безлічі параметрів (територіальне розташування, тип, престижність району, наявність інфраструктури, транспортних розв’язок, метро та багато іншого).

Оцінка нерухомого майна Термін Вартість
квартири 1 день 1000 грн.
житлові(садові) будинки та котеджі 1 день 1000 грн.
нежитлові будівлі та приміщення 1 день від 1000 грн.

Якщо ви плануєте будь-які угоди, пов’язані з нерухомістю, будь то купівля-продаж, вступ в спадок або іпотечне кредитування, вам в першу чергу варто звернути увагу на те, щоб при цьому оцінка нерухомості в Україні була проведена і зареєстрована за всіма нормативними правилами. Це один з найважливіших елементів для більшості оформлення угод, пов’язаних з нерухомістю, а при оформленні купівлі-продажу оцінка вартості нерухомості обов’язкове: з лютого 2014 вітчизняні нотаріуси не мають права підписувати відповідні документи, поки не знайдуть в реєстрах ФДМ звіт про проведену експертизу. Справедливості заради слід зазначити, що вартість оцінки нерухомості в Україні – на порядок нижче, ніж аналогічні послуги в Європі та США і доступні навіть в рамках невеликого бюджетного плану.

Експертна оцінка нерухомості – процедура визначення ціни власності, майнових і немайнових прав, нематеріальних активів та бізнесу. Оцінка об’єктів нерухомості є найбільш поширеним видом оцінки. Вона включає в себе визначення ціни об’єкта (юридичних прав на нього) для подальшої операції між продавцем і покупцем.

Причини проведення оцінки нерухомості

 • здійснення операцій купівлі-продажу;
 • внесення об’єктів нерухомості до складу статутного капіталу підприємств;
 • оцінка нерухомості при даруванні;
 • визначення завданих збитків;
 • оформлення договору застави для отримання кредиту;
 • для укладення договорів страхування;
 • для цілей бухгалтерського обліку;
 • ринкова оцінка нерухомості або інші її форми (ліквідаційна, відновна) з метою прийняття управлінських рішень.

Оцінка нерухомості при продажу – найбільш вживана послуга в даній сфері, однак у останні роки виникла низка інших популярних форм експертної оцінки нерухомості. Наприклад, досить часто клієнту потрібна оцінка нерухомості БТІ. Така процедура виконується зазвичай, якщо власник виставляє на продаж нерухоме майно, яке потребує відновлення і потрібно дізнатися, скільки коштів необхідно, наприклад, на повну реставрацію квартири, будинку або офісу. Також, в останні роки потенційні власники нерухомості стали приділяти більше уваги розмірами податків, які вони будуть зобов’язані регулярно вносити, купивши квартиру, дачу або нежитлова будівля. Досить точно визначитися в даному питанні допоможе кадастрова оцінка нерухомості. Процедура виконується методом масової оцінки і поряд з цінами на проведення кадастру, традиційно визначає ринкову вартість і, відповідно – суму потенційного податку.

Як пост-послуги з оцінки нерухомості може розглядатися й рецензування звітів з експертної оцінки. Ця процедура може здійснюватися на вимогу органів державної влади та місцевого самоврядування, судів, осіб, зацікавлених в неупередженому розгляді оцінки майна, а також самого замовника оцінки майна. Запросити рецензування звіту з експертної оцінки можуть також особи, які використовують оцінку майна та її результати для прийняття рішень.

Рецензування полягає в тому, щоб розгляд оцінки майна провелось обличчям, які не мають особистої матеріальної або іншої зацікавленості в результатах оцінки. За результатами роботи такий фахівець готує рецензію у письмовій формі і скріплює її своїм підписом. Цей документ не містить власного висновку про вартість об’єкта оцінки, представляючи собою виключно звіт про вже проведену оцінку майна. Рецензія повинна бути складена відповідно до вимог національного стандарту.

Незалежна оцінка нерухомості в якості свого предмета може розглядати житловий будинок, квартиру, нежитлову будівлю, земельні ділянки, бізнес та інші об’єкти. За результатами експертизи і визначається їх реальна вартість. Дана процедура включає також оцінку ліній зв’язку, інженерно-комунікаційних споруд, а також об’єктів нерухомості будь-яких форм, у тому числі – об’єкти з незавершеним будівництвом. Також експертиза може бути орієнтована на оцінку прав (права власності, спадкування, оренди та ін.) Щодо конкретного об’єкта або їх групи. Вартість експертної оцінки нерухомості головним чином залежить від рівня складності процедур та обсягу завдань, які ставить замовник перед експертом.

Документи, необхідні для замовлення оцінки нерухомості

 • для фізичних осіб – паспорт (1, 2 і сторінка з пропискою) та ідентифікаційний код;
 • для юридичних осіб -устав, свідоцтво про державну реєстрацію, довідка ЄДРПОУ;
 • виписка з БТІ про реєстрацію прав власності на нерухоме майно;
 • документ, що засвідчує право власності на об’єкт оцінювання;
 • технічний паспорт об’єкта;
 • фото об’єкта оцінюваної нерухомості;
 • додаткові матеріали, необхідні для проведення оцінки, розглядаються в індивідуальному порядку.

Наша компанія спеціалізується на наданні будь-яких послуг в області експертної оцінки нерухомого майна. На запит типу «нерухомість оцінка квартири» ви отримаєте тисячі сайтів приватних і державних компаній, але ми рекомендуємо звернутися саме до нас, тому що ми маємо вагомі переваги серед конкурентів:

 1. Солідний стаж роботи на столичному ринку оцінки нерухомості.
 2. Обширний штат досвідчених фахівців розбираються в будь-яких формах оцінки.
 3. Повна законність діяльності (ліцензія).
 4. Робота проводиться виключно в рамках обумовлених термінів.
 5. Персональна робота з замовником (в тому числі – і в телефонному режимі).

Що стосується вартості наших послуг, то оцінка нерухомості ціни вимагає самої різної – залежно від трудомісткості, складності та фактичних втрат часу. Тому, незважаючи на наявність базового прейскуранта, вартість розглядається індивідуально із замовником і неодмінно – до обопільної вигоди.

оцінка нерухомості, оцінка майна, оцінка ринкової вартості нерухомості, незалежна експертна оцінка нерухомості, оцінка нерухомого майна для продажу, оцінка нерухомості для дарування, оцінка нерухомості для продажу.

Відповіді на найбільш поширені питання

Які документи потрібні для проведення оцінки нерухомості?

 • Якщо ви є фізичною особою, то вам потрібно надати основний документ з ідентифікаційним кодом.
 • Якщо ви юридична особа, тоді необхідний статут, свідоцтво що підтверджує факт державної реєстрації та довідка ЄДРПОУ.
 • Виписка з БТІ, що підтверджує факт реєстрації права власності на нерухомість.
 • Документи, що засвідчують права власності на об’єкт що оцінюється.
 • Технічний паспорт на даний об’єкт.
 • Фотографії нерухомості піддаються оцінці.
 • У разі необхідності додаткових матеріалів для оціночних маніпуляцій питання вирішуються індивідуально.

Як замовити оцінку квартири онлайн?

Наша компанія надає будь-які послуги в форматі експертних оцінок нерухомості. Звернутися з цього питання ви за вказанними телефонами, і експерти дадуть всю необхідну інформацію.

Скільки коштує проведення оцінки вартості квартири?

Що стосується вартості послуг, що надаються, то процедура оцінки нерухомості безпосередньо залежить від того, наскільки трудомісткою і складною вона буде, а також від фактично витраченого часу. Навіть при наявності базового прейскуранта ціна розглядається в індивідуальному порядку з замовником. Ми неодмінно досягнемо обопільної вигоди.

Як проводиться оцінка нерухомості в Україні?

У контексті свого предмета незалежною оцінкою нерухомості розглядаються житлові будинки, квартири, нежитлові будівлі, земельні ділянки, об’єкти під бізнес і іншого призначення. За підсумками проведення такої експертизи відбувається визначення їх реальної вартості. Крім того, в описувану процедуру також включена оцінка ліній зв’язку, споруд, орієнтованих на інженерно-комунальні потреби і взагалі будь-які форми об’єктів нерухомості, включаючи незавершені будівництва.

В яких випадках потрібна оцінка нерухомості?

 • При здійсненні операцій, пов’язаних з купівлею-продажем.
 • У разі необхідності внесення об’єкта нерухомості в складову статутного капіталу підприємства.
 • В процесі дарування.
 • При визначенні заподіяної шкоди.
 • В процесі оформлення заставного договору для видачі кредиту.
 • При укладанні договору на страхування.
 • З метою проведення бухгалтерської звітності.
 • Якщо потрібне проведення ринкової оцінки нерухомості або інших її форм (ліквідаційні, відновлювальні) для прийняття різних рішень управлінського характеру.

Скільки діє оцінка нерухомості?

Термін дії оцінки нерухомості не перевищує шестимісячний період. Як старт дії даного документа вважається момент, коли відбулося підписання документа, що містить оцінку нерухомості.

Після завершення терміну давності за звітом оцінки житла потрібне її повторне проведення.

Як робиться експертна оцінка?

Процедура по формуванню актуального і об’єктивного експертного оцінювання має на увазі наступні етапи:

 1. Аналіз ситуації, необхідної для проведення дослідження.
 2. Підбираються експерти, яким належить провести процедуру.
 3. Вивчаються існуючі способи, що використовуються для виконання замірів експертних оцінок.
 4. Сама процедура оцінювання.
 5. Аналіз відомостей та інформації, яка була отримана під час оцінювання.

Не виключено, що буде потрібно проведення перевірки вихідних даних, на них згодом буде базуватися експертна оцінка.

Чи потрібна оцінка при продажу?

Якщо заплановано проведення якихось угод, пов’язаних з нерухомим майном, це може бути купівля-продаж, вступ в права спадщини або необхідність іпотечного кредитування, в першу чергу потрібно простежити, щоб оцінка нерухомості проводилася і реєструвалася відповідно до всіх нормативних правил. Це стосується більшості оформлюваних угод, які пов’язані з нерухомим майном. Процес купівлі-продажу неможливий без проведення оцінки вартості нерухомого майна.