Кадастрова оцінка землі

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

Сучасні земельні відносини на території України є одним з ринків, який характеризуються значно активністю розвитку. Така стрімка еволюція стимулює потребу землевласників у проведенні експертних досліджень ділянок, спрямованих на отримання даних про максимально точну ціну конкретного наділу у даний момент. Подібна інформація є необхідною умовою для ефективного проведення будь-яких комерційних операцій з нерухомістю.

Кадастрова оцінка землі Термін Вартість
Кадастрова оцінка землі 1 година 300 грн.

Об’єктивні причини для замовлення кадастрової оцінки землі

Усі експертно-оціночні роботи із земельною нерухомістю є спрямованими на визначення її точної вартості, що дозволить власнику приймати економічно ефективні рішення у процесі комерційних угод.

На розмір кінцевої суми впливають зовнішні показники, просторове розташування наділу, співвідношення попиту і пропозицій на існуючому ринку нерухомості та ряд інших чинників. Кадастрова оцінка землі повинна врахувати всі впливаючі моменти і співвіднести їх між собою у кількісному аспекті для винесення адекватного кількісного заключення.

Від чого залежить кадастрова вартість земельної ділянки

Згідно з існуючим Законодавством, об’єктом оціночно-земельних робіт може вважатися територія в межах адміністративно-територіальної одиниці, наділи, що входять до складу оціночної зони або району, а також будь-які види ділянок чи їх сукупностей у межах України, включаючи паї (земельні частки).

Комплекс експертних досліджень у даній галузі включає наступні аспекти:

 1. Інженерні, геологічні та геодезичні роботи. Результатом таких практичних досліджень є комплекс даних про склад, стан і властивості ґрунту, а також – детальне вивчення рельєфу. Така інформація дозволяє встановити можливість будівництва і кількісно прогнозувати вартість різноманітних робіт.
 2. Перспективність будівництва визначають комплексно за наявністю усіх необхідних комунікацій у районі, а також – наявності та рівня прав на підключення до них.

Інформація на основі зазначених процедур є обов’язковою для держкадастру: подібні дані дозволяють визначити цінність «диких» земель як природного ресурсу, а також сформувати суму оплати за конкретні ділянки.

Можливі виконавці кадастрової оцінки

Оцінка землі у Києві – послуга, що користується значним попитом, тому її пропонують досить широко. Разом з тим, замовнику варто пам’ятати про те, що легально виконувати подібну послугу можуть лише певні виконавці, а саме:

 • Державні органи на рівні місцевого самоврядування або виконавчої влади, керуючі діяльністю у оціночної сфері (співпраця забирає багато часу, що йде на відвідування «кабінетів», черги, збір додаткових документів та інші бюрократичні нюанси).
 • Фізичні особи, які можуть підтвердити документально право на здійснення землеоціночних процедур – ліцензію і кваліфікаційне свідоцтво оцінювача (незважаючи на наявність документів, є ризик зіткнутися з низьким рівнем професіоналізму і необов’язковістю).
 • Юридичні особи, ліцензовані на землевпорядні роботи, що мають у штаті оцінювачів з кваліфікаційним свідоцтвом.

Методи професійної кадастрової оцінки

Експертно-практичний аналіз ділянки з метою встановлення її ціни – це грошова оцінка землі. Існують і інші форми таких процедур, однак вони є спрямованими переважно на встановлення виробничого потенціалу нерухомості.

Фінансовий аналіз здійснюється на підставі показників прибутку з ренти як для оброблюваних, так і для забудованих ділянок. При цьому практикуються наступні методи:

 • Прибутковий (по суті зводиться до капіталізації прибутку від будь-яких форм використання наділу).
 • Порівняльний (сума виводиться як усереднена цифра від сум продажу аналогічних об’єктів на ринку).
 • Залишок землі (досліджують співвідношення витрат на поліпшення стану наділу з отриманими доходами).

На практиці найбільш ефективним вважається порівняльний метод, його називають «ринковим» і активно використовують при подібній роботі.

Які документи потрібно надати оцінювачу

Спеціаліст перед початком роботи зажадає від вас такі документи:

 • Держакт на землю.
 • Кадастровий план наділу.
 • Документи, у яких точно відображено площу, цільове призначення і дозволене використання об’єкта.
 • Дані про можливі обтяження і обмеження земель.
 • Дані про обсяг і розташування комунікацій.

Наша компанія професійно займається послугами експертної оцінки будь-яких форм нерухомості. Нас вибирають за рядом об’єктивних причин:

 • Наявність всіх ліцензій та інших дозвільних документів.
 • У штаті – лише дипломовані профі з колосальним досвідом.
 • Вартість кадастрової оцінки – набагато нижче, ніж у більшості конкурентів.
 • Максимально точні результати.
 • Пакет документів, які ми видаємо клієнту, 100% відповідає стандартам і може представлятися в банку чи компетентних органах.
 • Працюємо з максимальною ретельністю в найкоротші терміни.

Компанія оцінить точну вартість вашої землі за декілька днів!