Інформація з ДРРП на нерухоме майно

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Керівник відділу

До нерухомості, яку власнику слід вносити до Державного реєстру речових прав, найчастіше відносять земельні ділянки, а також розміщені на ній об’єкти нерухомого майна, крім тих, які можна переміщувати, не змінивши їх призначення (окремі види малих архітектурних форм, трубопроводи, тощо). Під цим поняттям переважно розуміються різні типи капітальних споруд (у тому числі – й об’єкти будівництва, не завершеного на даний момент) та їх частини.

Згідно із Законодавством, речові права власності вважаються легітимними лише з моменту внесення відповідних даних до державного реєстру. Так само слід реєструвати і всі зміни, які стосуються розширень чи, навпаки – обмежень правових меж власника. Таким чином, інформація з державного реєстру речових прав переважно потребується як підтвердження наявності або відсутності будь-яких обтяжень, накладених на нерухомість. Подібна необхідність здебільшого виникає при вирішенні різного роду судових суперечок або при виконанні будь-яких комерційних операцій з даним майном (продаж, оренда, купівля, використання нерухомості як застави під кредит, тощо). Також ці дані можуть використовуватись у якості уточнення призначення об’єктів, їх вартості і т.п.

Інформація з державного реєстру речових прав на нерухоме майно

ДРРП є однією з баз, дані якої вважаються відкритими. Таким чином, отримати інформацію про речові права на нерухомість може будь-хто, якщо об’єкт є його повною, частковою власністю, а також правокористувачі. Крім того, звертатись за відомостями про нерухомість можуть і спадкоємці щодо майна, залишеного їм у спадок.

За зовнішнім виглядом та змістом витяг з Державного реєстру речових прав являє собою інформаційну довідку, роздруковану на звичайному аркуші. Підтвердженням її справжності є QR-код, який розміщується у правому нижньому кутку даного документа.

Отримати даний документ сьогодні можна самостійно у режимі он-лайн з допомогою кабінету електронних сервісів. Цей шлях є можливим лише у випадку реєстрації користувача на сайті та підтвердження його особи (електронний підпис чи при наявності нотаріального підтвердження).

Оптимальний шлях – звернення до нотаріуса: саме так одержання документів буде швидким і не потребуватиме від замовника втрати часу та значних коштів.

Документи необхідні для отримання інформації з ДРРП на нерухоме майно

Звертаючись щодо інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, заявник повинен надати пакет наступних документів:

  • Заяву, заповнену державною мовою на бланку, передбаченому Міністерством Юстиції.
  • Підтвердження особи заявника: паспорт, для неповнолітніх – свідоцтво про народження, для представників органів держвлади (або місцевого самоврядування) – службове посвідчення.
  • Підтвердження про сплату адміністративних послуг (квитанція, чек, тощо).

Виконавець надає замовнику інформацію або аргументовану відмову не пізніше ніж через добу після звернення.