Експертна оцінка рухомого майна

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

Під рухомим майном юридично маються на увазі окремі матеріальні об’єкти або їх комплекси, які можна переміщувати у просторі без нанесення їм непоправної шкоди. Оцінка вартості рухомого майна, на відміну від аналогічних процедур з нерухомістю, на практиці вимагає дещо менше зусиль від експерта. Пояснюється це тим, що якщо практично кожен об’єкт нерухомості є унікальним, то рухоме майно найчастіше є продуктом серійного виробництва, вартість якого заздалегідь відома, хоча при цьому й необхідно правильно враховувати такі параметри майна як загальний стан, дотримання умов зберігання і т.д.

Оцінка транспортних засобів Термін Вартість
легкові 1 день 1000 грн.
вантажні 1 день 1000 грн.
спецтехніка 1 день від 1000 грн.
Оцінка машин і обладнання Термін Вартість
серійне технологічне обладнання до 3 днів від 100 грн.
спеціальне обладнання до 3 днів 700 грн.
технологічна лінія від 5 днів від 1000 грн.
оргтехніка, обчислювальна техніка, засоби зв'язку 2 дні 50 грн.
Будівельна та дорожня техніка, підйомно-транспортні машини 2 дні від 1000 грн.

Оцінка рухомого майна потрібна фізичним та юридичним особам при виникненні багатьох правових ситуацій. Ось – найбільш типові з них:

 1. Визначення достовірної вартості об’єкта перед укладенням договору купівлі-продажу (може ініціюватися як продавцем, так і покупцем).
 2. Оформлення дарчої на майно у нотаріуса.
 3. Незгода однієї зі сторін з розміром орендної плати.
 4. Оцінка обладнання транспортних засобів та іншого майна перед оформленням страхового поліса.
 5. Необхідність постановки об’єкта на баланс.
 6. Продаж за якимись причинами державного майна.
 7. Виникнення різних судових спорів (розділ майна, завдані збитки та ін.).
 8. Для прийняття правильного управлінського рішення.

Результатом проведення таких експертних процедур служить звіт про оцінку рухомого майна, в якому міститься вся інформація про досліджені об’єкти, що була потрібна замовнику при оформленні договору на оціночні послуги (фактична вартість, справедлива ціна, прогнозована ціна реалізації та ряд інших.). Даний документ є офіційним, тобто його можна подавати на розгляд до судових і податкових інстанцій або пред’являти в банківські структури при оформленні кредиту під заставу майна.

Природно, найважливіший для замовника параметр якості проведення подібної експертизи поряд з оперативністю і роботою в рамках закону – неупередженість: наприклад, завищена оцінка транспортного засобу може лестити його власнику, однак при цьому серйозно затягує процес реалізації авто на вторинному ринку.

Якщо говорити про поширені об’єкти рухомого майна, для яких замовляється незалежна оцінкова експертиза, то це можуть бути меблі, професійний інвентар, партія товару на складі та інші цінні речі (за винятком коштовностей, а також предметів антикваріату і мистецтва – їх оцінюють інші фахівці). Однак найпоширенішою послугою в даній області вже багато років залишається оцінка вартості транспортного засобу і спеціального устаткування.

Оцінка машин і обладнання

Оцінка колісних транспортних засобів вельми популярна для Києва та Київської області послуга: дуже часто машина становить найцінніше майно фізичної особи, і стає предметом судових спорів чи пропонується в заставу для отримання кредиту. Ще однією причиною попиту на оцінку саме для транспорту – досить часта його ротація: машини застарівають і зношуються, тому часто власник воліє продати авто, докласти свої кошти і придбати нове, але перед цим йому необхідна професійна оцінка вартості машини щоб не продешевити, але і не затягувати з процедурою продажу. І, нарешті, ще одна причина, добре відома будь-якому автовласникові – заниження вартості машини страховими оцінювачами в разі аварії або викрадення.

Експертна оцінка машин – процедура набагато складніша, ніж аналогічні роботи для інших форм рухомого майна: ринкова (продажна) вартість авто залежить від безлічі факторів і дві однакові моделі з одного тиражу вже через кілька місяців експлуатації можуть мати величезну різницю в ціні. Тому краще буде, якщо ринкова оцінка машини буде визначатися професіоналом: тільки так ви зможете дізнатися її справжню вартість на даний момент з урахуванням всіх нюансів. Разом з тим, варто зазначити, що вартість послуг з оцінки автотранспорту залишається матеріально доступною, якщо врахувати можливі серйозні втрати при продажу її за зниженою ціною. Обслуговування транспорту навіть у законсервованому стані залишається досить дорогим, тому не варто зберігати бездіяльну машину роками в гаражі – просто замовте її оцінку і продайте максимально вигідно для себе.

Оцінка обладнання може знадобитися при багатьох ситуаціях: наприклад, у випадку купівлі-продажу підприємства, оголошення заводу або фабрики банкрутом, накладення на компанію штрафних санкцій та ін. Результатом такої роботи є максимально точний розрахунок реальної вартості верстата або автомата на даний момент. Природно, оцінка вартості обладнання здійснюється з урахуванням безлічі факторів: ситуації на ринку, зносу, правильності зберігання і експлуатації, ступеня застарілості і т.п.

Найчастіше замовника експертизи цікавить оцінка ринкової вартості об’єктів. Під цим поняттям мається на увазі ціна, за яку даний предмет обладнання може бути сьогодні проданий, за умови, що обидві сторони процесу купівлі-продажу мають повну інформацію про об’єкт. Слід зазначити, що вартість таких об’єктів проводять залежно від потреб замовника, наприклад, виділяють такі форми ринкової вартості:

 1. Вартість за умови продовження експлуатації.
 2. Вартість при переміщенні (розраховується вартість з витратами на транспорт, навантаження, збірку расборку і можливими ризиками, пов’язаними з переміщенням).
 3. Вартість уже встановленого обладнання, якщо зберігати його в бездіяльності до продажу.

Природно, ринкова оцінка обладнання використовується в першу чергу для торгових маніпуляцій з ним або при складанні пакету доказів для подачі в судові інстанції. Разом з тим, існують і інші форми вартості, які можуть знадобитися їх власникам або потенційним покупцям: первинна, страхова, утилізаційна, ліквідаційна, залишкова відновна, заміщення та ін.

Компанія пропонує повний спектр послуг, пов’язаних з визначенням вартості будь-яких об’єктів рухомого майна, у тому числі – оцінка машин і обладнання у Києві та Київській області. Ми дійсно маємо переваги перед конкурентами:

 • Досвід, документально підтверджена кваліфікація і неупередженість наших співробітників.
 • Індивідуальні форми роботи з кожним клієнтом.
 • Оперативність.
 • Фінансова доступність.
 • Повна легітимність і наявність ліцензій на цю діяльність.
 • Прозорі умови договору про співпрацю.

Наша компанія – це максимально швидкий і вигідний спосіб дізнатися справжню вартість вашого майна!