Оцінка частки в квартирі

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

Якщо ви є одним з власників квартири, то з досить високою ймовірністю може виникнути цілий ряд ситуацій, за яких вам конче знадобиться оцінка своєї частки житла (мається на увазі грошовий еквівалент на даний момент). Процедура експертизи для частини нерухомої власності на практиці є дещо складнішою порівняно з цілим приміщенням, оскільки при цьому виникають труднощі з експертизою площ, призначених для загального користування співвласниками. Як правило, у таких випадках поряд з традиційним квадратним метром, умовною одиницею нерухомості для оцінювача вважається ще й кімната.

Оцінка частки в квартирі Термін Вартість
оцінка кімнати 1 день 1000 грн.

Під терміном «кімната» вважається окреме приміщення квартири або будинку, планування якого передбачає наявність вікон і дверей, а також вихід до санвузла, кухні й інших загальних приміщень.

Коли замовлення оцінки частки в квартирі є обов’язковим

Найбільш поширені причини виклику професійного оцінювача для роботи з часткою нерухомості сьогодні можна віднести до наступних випадків:

 1. Приватизація однієї або декількох кімнат комунальної квартири чи гуртожитку.
 2. Розділ житла між подружжям, яке розлучається, або співвласниками, які перебувають у інших формах спорідненості чи взагалі не є рідними (проводиться з ініціативи власників або за рішенням судових органів).
 3. Оформлення опікунських прав.
 4. Страхування житла.
 5. Передача частини нерухомості у заставу під кредит.
 6. Продаж (або викуп) частки нерухомості в будинку чи квартирі.

Для прямих комерційних операцій з однією або кількома кімнатами квартири замовнику знадобиться технічний паспорт на нерухомість. Якщо раніше Україна не передбачала альтернативних варіантів отримання цього документа, окрім як у державному БТІ, то сьогодні більш продуктивним способом вважається звернення до приватної компанії, що має відповідну ліцензію, наприклад у нас: такий шлях є набагато швидшим і при цьому – не надто витратним.

Стадії і методи оцінки частки в квартирі

Частка в квартирі не може бути прорахована шляхом простого множення вартості квадратного метра на площу, що належить замовнику: занадто багато факторів впливають на кінцеву вартість. Як правило, у першу чергу оцінювач визначає вартість всієї квартири, а після цього проводить експертизу частки з урахуванням індивідуальних властивостей кімнат.

Частка у приміщеннях середнього або нижнього цінового сегмента переважно визначається за такою формулою:

С = (С1хД) -Кнл,

де С – вартість кімнат та інших площ, що належать замовнику; С1 – ринкова вартість всієї квартири на даний момент; Д – частка замовника (наприклад – половина (0,5) або чверть (0,25), КНЛ – коефіцієнт неліквідності (маються на увазі чинники, що знижують вартість нерухомості: поганий стан будівлі або приміщень, наявність судового рішення на розділ та інші форми обтяжень).

Якщо мова йде про експертизу частки у елітних і дорогих помешканнях, дану формулу не застосовують, а розглядають житло у індивідуальному порядку, попередньо розробляючи окрему процедурну стратегію для кожного випадку.

Важливо відзначити, що найвищу вартість частка житла буде мати у разі продажу всієї квартири співвласниками з подальшим пропорційним розділом виручки. Не менш перспективним є і поширений варіант – продаж одним співвласником своєї частини житла іншому співвласнику. Продаж кімнати «чужим» – досить складна й тривала процедура, що характеризується зниженням прибутку у 2 рази чи навіть більше.

Що впливає на кінцеву вартість частки в квартирі

У Києві на вартість належної вам частини нерухомості для продажу впливає дійсно багато факторів, здатних перекреслити будь-які ринкові показники і прогнози. Врахувати їх математично правильно здатен тільки професійний оцінювач. Ось – лише найбільш істотні моменти для аналізу:

 1. Юридично оформлені положення про порядок користування продаваними квадратними метрами. Таким папером може бути судова ухвала або нотаріально посвідчена згода, укладена співвласниками.
 2. Адекватність співвласників і їх згода на вселення покупця до будинку.
 3. Достатність площі квартири для перспективи роз’їзду співмешканців.
 4. Метраж частки, що припадає на окрему одну або кілька кімнат: купити половину 2-кімнатного житла – перспективніше, ніж половину 1-кімнатного.
 5. Кількість співвласників – вартість частки є пропорційною до кількості мешканців.
 6. Вартість усієї квартири. Так, частку елітного житла в центрі продати вкрай складно, оскільки вона зазвичай коштує як окрема квартира у спальному районі Києва.
 7. Розмір частки. 2/3 квартири можна продати набагато дорожче, ніж половину або третину з аналогічним метражем.

Документ про проведену оцінку частки в квартирі

Результатом і продуктом роботи експерта-оцінювача є звіт, складений за прийнятим шаблоном. Надається замовнику в формі брошури, що містить інформацію про мету робіт, а також дані про замовника та оцінювача. Спеціаліст вказує повну інформацію щодо обраної ним методичної системи, а також – про етапи досягнення поставленого завдання. У звіті чітко зазначаються фактори, що впливають на вартість частки житла. На основі прозоро викладених розрахунків, експерт виводить і чітко вказує суму вартості кімнат, згідно стану ринку нерухомого майна на момент проведення оцінки.

Чому варто звернутися саме до нас

Очевидно, що оцінка частки проводитися власником самостійно не може: по-перше, ви не маєте права на подібний вид робіт. По-друге, навіть досвідченому фахівцеві буває досить непросто врахувати всі впливи на вартість житла. Таким чином, буде простіше за все запропонувати зайнятися цим непростим завданням фахівцям з нашої компанії. Чому саме до нас? – Тому що ми є професіоналами.

 1. Точна оцінка всіх форм майна – пріоритетний напрямок діяльності компанії з перших днів її існування. Сьогодні ми маємо в цій сфері власні напрацювання та гідну репутацію.
 2. Співпраця здійснюється на основі договору в суворій відповідності з Законодавством.
 3. Наявність у компанії і виконавців всіх дозвільних документів на діяльність.
 4. Оперативність при виконанні замовлення (можливий варіант термінового виклику оцінювача).
 5. Відповідність встановленої вартості реаліям ринку на даний момент.

Наша компанія: реальна можливість оперативного визначення вартості частки нерухомості у загальній квартирі.

оцінка частки в квартирі, оцінка частки в квартирі для продажу, оцінка частки в квартирі для дарування, оцінка частки квартири для нотаріуса.