Оцінка заміської нерухомості

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

Приватні будинки, розташовані у київських передмістях – вельми привабливий об’єкт для різних форм комерції, від елементарних продажів, до здачі у подобову оренду. Між тим, перш ніж займатися фінансовими операціями з домоволодінням, буде зовсім не зайвим чітко визначити його вартість відповідно до аналогічних ринкових показників на даний момент. У таких випадках обов’язково потрібна послуга оцінка заміської нерухомості, яку можна замовити у нашій компанії для столиці та області.

Оцінка заміської нерухомості Термін Вартість
житлові (садові) будинки та котеджі 1 день 1000 грн.

Ситуації, що вимагають проведення експертної оцінки заміських об’єктів нерухомості

Випадків, коли домовласникові потрібні термінові послуги експерта-оцінювача, існує досить багато. Проте, основні причини можна умовно виділити у наступні групи:

 1. Оформлення страхового полісу на будинок. Наявність експертного висновку з вказаною вартістю житла може суттєво збільшити розміри виплат у страхових випадках.
 2. Прямі угоди. У даному випадку в проведенні експертної оцінки житлового майна зацікавлені обидві сторони: продавець не хоче продешевити, а потенційний покупець не планує переплачувати.
 3. Судові справи. Нерухомість є одним з найбільш поширених предметів суперечок (зазвичай – між спадкоємцями або подружжям).
 4. Компенсація збитків. Виплату коштів у зв’язку з нанесенням будь-яких з передбачених форм збитків страховики будуть виплачувати виключно на основі незалежного встановлення суми шкоди, яке, в свою чергу, найточніше визначається на базі первинної оцінки житла.
 5. Оренда житла. Заміська нерухомість у Києві – перспективний об’єкт для здачі в оренду подобово, сезонно або довготривало. Як і у випадку з купівлею чи продажем, при оформленні оренди в оцінці вартості зацікавлені обидві сторони. Зазвичай цю послугу попередньо замовляє господар, хоча у ряді випадків і потенційний арендатор може наймати експертів зі свого боку.

Методи, терміни і ціни на оцінку заміської нерухомості в Києві

В якості основного об’єкта нерухомості зазвичай розглядають будинки, особняки, котеджі та інші форми житла. Разом з тим, до цієї ж категорії входять гаражі, ангари, складські приміщення і т.д. Слід зазначити, що сьогодні нежитлові приміщення потрібні набагато частіше, ніж аналогічне за метражем житло.

Запрошений вами фахівець виїжджає на об’єкт в обумовлений час. Після проведення необхідних замірів та взяття проб, експерт відправляє зразки до лабораторії. Робота триває від 3 до 7 днів; при необхідності існує термінове замовлення – клієнт отримує звіт з висновком за 1 день. Методики оцінювача при експертизі заміських об’єктів нерухомості – комплексні і практично не відрізняються від підходів при визначенні ринкової вартості міських квартир (переважно – порівняльний аналіз по існуючому ринку).

Для початку роботи експерта власник повинен надати копії наступних паперів:

 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • документ, що підтверджує права замовника на нерухомість (свідоцтво про право на спадок, договір купівлі-продажу, дарча, свідоцтво про придбання та ін.);
 • техпаспорт БТІ;
 • виписка з РПС (реєстр прав власності);
 • фото об’єкта в кольорі (бажано).

Вартість оцінки заміської нерухомості у Києві залежить від складності, терміновості, масштабів роботи і обговорюється з замовником в індивідуальному порядку.

Фактори вартості заміської нерухомості в Києві

На відміну від квартири, визначення вартості заміського будинку дещо ускладнене внаслідок існування значної кількості чинників впливу на кінцеву ціну, кожен з яких необхідно порівняти і врахувати.

 1. Вартість у співвідношенні зі станом ринку на даний момент. Експерт визначає загальну вартість будинку в залежності від його метражу, архітектурного типу і загального стану. Також кінцева сума формується і з вартості ділянки, на якій стоїть будівля.
 2. Відстань від будинку до межі Києва. Така залежність – пропорційна: чим далі, тим дешевше.
 3. Наявність і обсяг інфраструктури поблизу. Наявність магазинів, дитячого садка, школи і т.д. в крокової доступності позитивно позначається на прогнозованої вартості об’єкта для його власника.
 4. Дороги і транспорт. Зупинка автобуса київського сполучення поруч з будинком може збільшити вартість квадратного метра. Зрозуміло, для елітних селищ такий об’єкт не є настільки важливим – у даному випадку особливу вагу має наявність зручного заїзду та транспортної розв’язки.
 5. Рекреаційні елементи. Чиста екологія та привабливий естетичний ландшафт здатні підняти вартість нерухомості в 2 і більше разів.

Наша компанія має в своєму розпорядженні всі необхідні сертифікати на проведення оціночної діяльності. Звернувшись до нас, ви отримуєте повний спектр послуг у повній відповідності з існуючими на сьогодні вимогами й нормами.

Важливо відзначити, що вартість прогнозується нестатично і варіює разом з ринковими цінами: тому, якщо фінансова операція не супроводжується консенсусом між сторонами, для подальших спроб може виникнути потреба повторного виклику експерта.