Оцінка квартири

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

У сучасному світі, де майже все пов’язано з фінансами, ринкової діяльністю, купівлею і продажем, постійно виникає потреба щось купувати, від чогось позбавлятися. Дуже часто багато вкладають свої гроші і заощадження в нерухомість, адже це досить надійний спосіб зберегти фінанси. У деяких же виникають інші причини, за якими їм потрібно купити, поділити або продати вже наявну нерухомість. До нерухомості відносяться:

 • Квартири;
 • приватні будинки;
 • котеджі;
 • офісні будівлі;
 • підприємницькі установи;
 • інші види будівель.

І у всіх випадках, коли необхідно провести будь-які фінансові або документальні махінації з нерухомістю, потрібна незалежна оцінка нерухомості. Дуже часто здійснюють такий вид діяльності, як експертна оцінка квартири або приватного будинку.

В законі України передбачено пункт, в якому вказано, що перш ніж виконувати фінансові операції з нерухомістю, потрібно звернутися до оцінювача – професіоналу, який точно і детально вивчить всі нюанси, складе справедливу і законну оцінку вартості квартири. Незалежна оцінка квартир передбачена для таких випадків і ситуацій:

 • Розділ майна після розлучення.
 • Оцінка квартири при даруванні.
 • Угода купівлі-продажу.
 • Оформлення або отримання страховки від / через нещасного випадку.
 • Пожертвування.
 • Оформлення кредиту.
 • Купівля квартири в іпотеку.
 • Судові розгляди з різних причин.

Щоб здійснити оцінку квартири, необхідно звертатися тільки до експертів. Відомо, що в наш час, в епоху розвитку технологій можна самому зробити оцінку нерухомості за допомогою додатків в Інтернеті. Але потрібно врахувати, що безліч таких програм не беруть до уваги різні нюанси, можуть робити помилки в підрахунках, навіть ви через незнання неправильно внесете дані, і розрахунок виявиться невірним. Результат оцінювача, навпаки, буде не тільки легітимним, більш точним, але і дозволить внести всі необхідні нюанси, характеристики.

Потрібно також відзначити, що результати оцінки квартир вносять в базу даних державного Фонду України, і цієї процедури в 2021 році вимагає більшість нотаріусів та інших підприємств.

У скільки обійдуться послуги оцінки квартири і в які терміни буде здійснено оцінку?

Вартість оцінки квартири в більшості випадків залежить від цілей, заради яких проводиться процедура, і складності опису та аналізу нерухомості. Тобто на ціну може вплинути тип житла, його площа, можливі непередбачені обставини.

Але найчастіше, звичайно ж, на вартість і терміни виконання оцінки впливає мета. Залежно від цього можна виділити прайс:

Оцінка квартири Терміни Вартість
Для купівлі-продажу 1 день 1000 грн.
Для суду 1 день 1000 грн.
Для дарування 1 день 1500 грн.
Оформлення страховки 1 день 1000-1500 грн.
Обмін 1 день 1000 грн.

Ви можете замовити оцінку квартири або дізнатися, скільки коштує оцінка квартири в Києві, за номером телефону або з нашого сайту. Також ми надамо безкоштовну консультацію для того, щоб ви могли дізнатися всі ваші запитання.

Іноді виникають випадки, коли необхідно оцінити не всю квартиру, а її частку або кімнату. Можна виділити кілька частих факторів, які вказують, що необхідна оцінка тільки частки квартири:

 • Купівля або продаж частини квартири.
 • Необхідність внесення застави для кредиту.
 • Розділ майна в результаті судового розгляду.
 • Оформлення опікунства.
 • Реєстрація страховки.

У процесі здійснення оцінки частки квартири ми враховуємо такі пункти:

 1. Загальна вартість квартири.
 2. Кількість квадратних метрів, вся площа.
 3. Гео-локацію, місце розташування квартири.
 4. Наявність співвласників.
 5. Загальний стан нерухомості, що оцінюється кімнати.

Залежно від перерахованих вище факторів і пунктів ціна на оцінку частки квартири коливається від 700 грн. до 800 грн. Терміни виконання оцінки – найчастіше 1 день, а то й виникає додаткових перешкод або обсяги роботи невеликі.

Процедура проведення оцінки квартири

На самому початку процес оцінки квартири необхідно укласти письмовий договір між оцінювачем і замовником, після чого діяльність буде юридично дійсна і легітимна. У цьому договорі потрібно вказати:

 1. Назва того, що потрібно оцінити (в нашому випадку оцінка квартири Київ).
 2. Мета, з якою проводиться оцінка квартири (наприклад, оцінка квартири для нотаріуса або оцінка квартири для продажу).
 3. Дата процедури.
 4. Терміни, в які потрібно здійснити звіт.
 5. Вид майна.
 6. Ціна послуги та деталі оплати.

Після потрібно надати документи, які необхідні для оцінки квартири. Далі оцінювач приїжджає на об’єкт, здійснює детальний огляд майна, оцінює стан житлової площі і робить аналіз даних, які отримав і зібрав. Під час оцінки квартири враховують такі чинники:

 1. загальна площа майна;
 2. поверх;
 3. місце розташування (житлова площа в хорошому районі коштує дорожче);
 4. тип будівлі;
 5. наявність або відсутність ремонту, технічного обладнання, меблів.

Оцінка квартири онлайн

Зараз на просторах Інтернету ви можете побачити безліч калькуляторів, сайтів, де обіцяють зробити оцінку вашого нерухомого майна будь-якого типу онлайн і безкоштовно. Ви просто вносите необхідну інформацію про власність і в найкоротші терміни отримуєте приблизну вартість. Але такі махінації можуть бути корисні тільки для власного інтересу, адже не мають ніякої юридичної легітимності.

Тому існують компанії, які надають послуги оцінки нерухомості не тільки офлайн, але і онлайн. Тільки процедура значно відрізняється від вищевказаної. Такі компанії, і наша в тому числі, де працюють спеціально навчені оцінювачі, ведуть сертифіковану діяльність, тому результати такої оцінки можна використовувати в судових розглядах, купівлі, продажу, оформлення дарчої.

Процедура оцінки квартири онлайн вимагає від замовника лише кілька дій:

 1. Надати необхідні документи на квартиру (можна поштою або віддати оцінювачу особисто).
 2. Фото квартири.
 3. Вказати поверх, місце розташування, площа нерухомості.
 4. Зв’язатися з нами по телефону або написати на пошту.

Всі! У найкоротші терміни і за доступною ціною ми здійснимо детальну оцінку квартири і надамо документ зі звітом.

Які потрібно надати документи для оцінки?

Важливо зауважити, що для оцінки квартири нам необхідні лише копії ваших документів, необхідності в оригіналах немає. Отже, щоб зробити аналіз і оцінку квартир, знадобиться:

 1. Паспорт людини, на якого оформлена квартира.
 2. У разі оформлення спадщини – свідоцтво про смерть власника; документи, що підтверджують особу самого спадкоємця і його зв’язок з померлим власником майна.
 3. Право власності.
 4. Техпаспорт БТІ (якщо є).

Після того як ви надасте всі необхідні документи і підпишіть договір, оцінювач проведе аналіз даних, складе звіт, і на виході ви отримаєте необхідний документ, де буде вказана вартість вашої квартири і опис, чому вийшла саме така ціна. Оцінка квартири, відповідно до закону України, дійсна протягом півроку – 6 місяців. Після закінчення цього терміну потрібно пройти процедуру оцінки повторно.

Крім того, потрібно врахувати, що компанія, яка пропонує послуги оцінки нерухомості, повинна підкріпити до звіту ще деякі документи, що підтверджують законність організації. Наша компанія може підкріпити до звітної документації:

 • Сертифікат, що підтверджує законність оціночної діяльності компанії (оновлюється раз на 3 роки).
 • Свідоцтво про те, що оцінювач має високу кваліфікацію і склав іспити.
 • Документ, що підтверджує, що оцінювач пройшов підвищення кваліфікації (дійсний два роки, далі процедуру необхідно повторити, інакше вся робоча документація оцінювача недійсна).

Як замовник, ви повинні простежити, надали вам ці документи чи ні, оскільки часто бувають недобросовісні компанії, які ведуть незаконну діяльність і надають послуги оцінки квартир, результати яких в подальшому нелегітимні. Так як ви оплачуєте процедуру оцінки нерухомості, важливо, щоб ваші кошти були витрачені не даремно.

Звернутися до нашої компанії – правильний вибір!

Наша компанія здійснює свою діяльність по всій території України. Зокрема, ви можете звернутися до нас в Києві. Також ми працюємо в таких великих містах: Харків, Дніпро, Одеса.

Звернутися саме до нас стоїть, тому що:

 • Наші послуги сертифіковані і законні
 • Вартість оціночної діяльності щодо невелика, враховуючи високу якість
 • У нас індивідуальний підхід до кожного клієнта
 • Великий досвід на ринку оціночних послуг
 • Невеликі терміни виконання оцінки.

Питання FAQ

Скільки коштує оцінка квартири?

Сума оцінки квартири залежить від цілей, необхідних для послуги, обсягу і часу роботи. Також враховується наявність складних нюансів, наприклад, збиток майна.

Як проводиться оцінка квартири?

Процедура оцінки квартири проводиться наступним чином. Спочатку замовник і оцінювач підписують договір, уточнюють деталі. Оцінювач отримує потрібні документи, прибуває на місце, робить огляд і надалі формує оціночний звіт.

Навіщо потрібна оцінка квартири?

Оцінка квартири потрібно в різних цілях: при оформленні кредиту, дарування, іпотеки, страховки; для нотаріуса; для суду; для продажу або покупки; при розділі майна і т.д.