Геодезичні роботи

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Керівник відділу

Виконання геодезичних робіт на земельній ділянці є необхідною умовою для подальшого будівництва або будь-яких інших землевпорядних процедур. Проведення подібних досліджень чітко регламентовано з законодавчих позицій. Комплекс робіт для конкретної ділянки – індивідуальний, під нього створюють окреме технічне завдання. Реалізація такого завдання здійснюється поетапно, відповідно до спеціальних методик.

Геодезичні роботи Термін Вартість
Виготовлення топографічного плану М 1:500 (по Області) - від 3000 грн.
Виготовлення топографічного плану М 1:500 (м. Київ) - від 5000 грн.
Геодезичні роботи - 1500 грн.

Навіщо виконуються геодезичні роботи на земельній ділянці

Геодезичні роботи при землеустрою покликані вирішити ряд завдань, що є необхідними для будь-яких робіт з проектування та будівництва. Основною метою таких процедур є надання замовнику точної інформації про різні показники ділянки.

 1. Визначення знімальної геодезичної основи з використанням державної загальної геодезичної системи пунктів. Після отримання такої основи можна виконувати знімальні роботи.
 2. Проведення знімальних робіт. Мета комплексу таких процедур – точно визначити просторове положення будь-яких об’єктів на досліджуваній місцевості і перенесення їх в масштабі на папір. Геодезичні роботи передбачають створення детальних топографічних карт, що відображають всі нюанси рельєфу і контурів, а також фіксують всі об’єкти в межах ділянки (дерева, будівлі та ін.) і їх положення в просторі.

Типові геодезичні послуги

Незважаючи на те що практична геодезія передбачає досить багато різних форм робіт, найчастіше землевласнику потрібно виконати кадастрову зйомку, топографічну зйомку і так зване «винесення в натуру».

Кадастрова зйомка

Дана послуга на практиці передбачає наступний комплекс заходів:

 1. Точне визначення меж та форми досліджуваної земельної ділянки.
 2. Фіксація (шляхом визначення точних меж) тих частин земельної ділянки, де вступають в силу обмеження або обтяження.
 3. Приведення встановлених меж ділянки у відповідність з сусідніми (суміжними) наділами.
 4. Складання на основі отриманих даних кадастрового плану.

Топографічна зйомка

Виконати геодезичні роботи такого типу найчастіше потрібно в якості попередньої процедури перед проектуванням на ділянці. Крім того, подібні процедури – безцінний внесок у складання генеральних планів населених пунктів або інших картографічних наукових і навчальних розробок. Крім зйомки природних об’єктів, топозйомка дозволяє встановити наявність і координати надземних і підземних комунікацій на земельній ділянці. Геодезичні роботи включають наступний комплекс практичних процедур:

 1. Збір та узагальнення вихідних картографічних та документальних даних.
 2. Первинні роботи в полі: загальне вивчення місцевості, тахеометрична зйомка рельєфу і об’єктів, розташованих на ділянці (рослинність, комунікації, водойми та ін.). Для підземних комунікацій проводиться трасування, визначається глибина їх укладання та місця виходів на поверхню, а також вказуються основні матеріали для труб і кабелів. По закінченню польових робіт здійснюється включення обстеженої ділянки до державної системи координат з геодезії.
 3. Обробка польових результатів. Виготовлення креслень, зведення кількісних показників, нанесення на готові плани позначень наявних об’єктів. Складену документацію узгоджують у ряді експлуатаційних служб. Результатом цих процедур є отримання печаток на топографічній зйомці і прийняття документів до архіву – після цього геодезичні роботи вважаються схваленими управлінням містобудування та архітектури.

Виготовлення топографічного плану М 1:500 (по Області)

Топозйомка – це особливий вид геодезичних робіт, результатом якого є створення топографічного плану місцевості, земельної ділянки або іншого об’єкта за допомогою наземної зйомки.

Топографічні плани створюються в паперовому і цифровому форматі, і включають в себе графічну інформацію про розташування ділянки на місцевості і об’єктів в зоні проведення зйомки, включаючи дерева, водойми, інші природні об’єкти, споруди, лінії електропередач, дороги і т.д.

Зазвичай, топозйомка потрібна в разі розробки проекту відведення земельної ділянки, при розробці плану будівництва та інших проектних роботах, а також при прокладці інженерних комунікацій для узгодження з водоканалом, електропостачальними, газопостачальними компаніями.

У випадку з водоканалом зйомка масштабом 1: 500 знадобиться для: актів розмежування, проекту каналізації та водопостачання, паспорта водного господарства.

На ціну топознімання М 1:500 впливає ряд факторів, серед яких:

 • Щільність забудови
 • Складність рельєфу і наявність великої кількості дерев
 • Сезон
 • Наявність комунікацій та необхідність нанесення на карту підземних мереж
 • Район робіт
 • Щільність геодезичної мережі

Вихідний пакет документів:

 1. Копії правовстановлюючих документів на земельну ділянку з кадастровим номером.
 2. Копії документів фізичної або юридичної особи.

Етапи робіт, які будуть виконані:

 1. Аналіз вихідного пакету документів та підготовчі геодезичні роботи.
 2. Виїзд геодезичної бригади та обміри земельної ділянки (+5-10 м за межу земельної ділянки).
 3. Обробка геодезичних вимірів та складання топографічного плану.
 4. Погодження топографічного плану з балансоутримувачами комунікації.
 5. Здача топографічного плану до відділу містобудування та архітектури.

Виготовлення топографічного плану М 1:500 (м. Київ)

Вихідний пакет документів:

 1. Копії правовстановлюючих документів на земельну ділянку з кадастровим номером.
 2. Копії документів фізичної або юридичної особи.

Етапи робіт, які будуть виконані:

 1. Складання технічного завдання з замовником.
 2. Аналіз вихідного пакету документів та підготовчі роботи.
 3. Написання клопотання до Департаменту містобудування та архітектури КМДА КМР.
 4. Отримання Витягу від Департаменту містобудування та архітектури КМДА КМР та отримання планшетів та лавсанів.
 5. Виїзд геодезичної бригади та обмір ділянки (+5-10 м від межі земельної ділянки).
 6. Обрахунок геодезичних вимірів та складання топографічного плану.
 7. Здача топографічного плану до Департаменту містобудування та архітектури КМДА КМР.
 8. Нанесення червоних лінії на топографічний план в КО «Київгенплан».
 9. Видача замовнику на руки топографічний план з печаткою Департамента містобудування та архітектури КМДА КМР.

Винесення ділянки в натуру

На геодезичні роботи розцінки багато в чому обумовлені складністю виносу наділу в натуру, тобто – точністю визначення просторового розташування ділянки та запланованих за проектом об’єктів на ній. Кінцевим результатом таких робіт є акт перенесення на місцевість меж необхідної ділянки.

Наша компанія готова професійно виконати на ваше замовлення будь-які види геодезичних робіт. Ми надаємо послуги кваліфікованих досвідчених фахівців, що оперують новітнім обладнанням для геодезії: це дозволяє оперативно і якісно провести необхідні дослідження, виготовити нормативні документи і погодити їх у всіх інстанціях. На наші геодезичні дослідження ціни обумовлюються індивідуально, але в будь-якому випадку вони залишаться розумними і прийнятними для всіх сегментів землевласників.