Геодезичні роботи

Безкоштовна консультація

Калініна Тетяна

Керівник відділу землевпорядкування та кадастру

Виконання геодезичних робіт на земельній ділянці є необхідною умовою для подальшого будівництва або будь-яких інших землевпорядних процедур. Проведення подібних досліджень чітко регламентовано з законодавчих позицій. Комплекс робіт для конкретної ділянки – індивідуальний, під нього створюють окреме технічне завдання. Реалізація такого завдання здійснюється поетапно, відповідно до спеціальних методик.

Геодезичні роботи Термін Вартість
Геодезичні роботи - 1500 грн.

Навіщо виконуються геодезичні роботи на земельній ділянці

Геодезичні роботи при землеустрою покликані вирішити ряд завдань, що є необхідними для будь-яких робіт з проектування та будівництва. Основною метою таких процедур є надання замовнику точної інформації про різні показники ділянки.

  1. Визначення знімальної геодезичної основи з використанням державної загальної геодезичної системи пунктів. Після отримання такої основи можна виконувати знімальні роботи.
  2. Проведення знімальних робіт. Мета комплексу таких процедур – точно визначити просторове положення будь-яких об’єктів на досліджуваній місцевості і перенесення їх в масштабі на папір. Геодезичні роботи передбачають створення детальних топографічних карт, що відображають всі нюанси рельєфу і контурів, а також фіксують всі об’єкти в межах ділянки (дерева, будівлі та ін.) і їх положення в просторі.

Типові геодезичні послуги

Незважаючи на те що практична геодезія передбачає досить багато різних форм робіт, найчастіше землевласнику потрібно виконати кадастрову зйомку, топографічну зйомку і так зване «винесення в натуру».

Кадастрова зйомка. Дана послуга на практиці передбачає наступний комплекс заходів:

  1. Точне визначення меж та форми досліджуваної земельної ділянки.
  2. Фіксація (шляхом визначення точних меж) тих частин земельної ділянки, де вступають в силу обмеження або обтяження.
  3. Приведення встановлених меж ділянки у відповідність з сусідніми (суміжними) наділами.
  4. Складання на основі отриманих даних кадастрового плану.

Топографічна зйомка. Виконати геодезичні роботи такого типу найчастіше потрібно в якості попередньої процедури перед проектуванням на ділянці. Крім того, подібні процедури – безцінний внесок у складання генеральних планів населених пунктів або інших картографічних наукових і навчальних розробок. Крім зйомки природних об’єктів, топозйомка дозволяє встановити наявність і координати надземних і підземних комунікацій на земельній ділянці. Геодезичні роботи включають наступний комплекс практичних процедур:

  1. Збір та узагальнення вихідних картографічних та документальних даних.
  2. Первинні роботи в полі: загальне вивчення місцевості, тахеометрична зйомка рельєфу і об’єктів, розташованих на ділянці (рослинність, комунікації, водойми та ін.). Для підземних комунікацій проводиться трасування, визначається глибина їх укладання та місця виходів на поверхню, а також вказуються основні матеріали для труб і кабелів. По закінченню польових робіт здійснюється включення обстеженої ділянки до державної системи координат з геодезії.
  3. Обробка польових результатів. Виготовлення креслень, зведення кількісних показників, нанесення на готові плани позначень наявних об’єктів. Складену документацію узгоджують у ряді експлуатаційних служб. Результатом цих процедур є отримання печаток на топографічній зйомці і прийняття документів до архіву – після цього геодезичні роботи вважаються схваленими управлінням містобудування та архітектури.

Винесення ділянки в натуру. На геодезичні роботи розцінки багато в чому обумовлені складністю виносу наділу в натуру, тобто – точністю визначення просторового розташування ділянки та запланованих за проектом об’єктів на ній. Кінцевим результатом таких робіт є акт перенесення на місцевість меж необхідної ділянки.

ТОВ «Інститут незалежної експертної оцінки» готове професійно виконати на ваше замовлення будь-які види геодезичних робіт. Ми надаємо послуги кваліфікованих досвідчених фахівців, що оперують новітнім обладнанням для геодезії: це дозволяє оперативно і якісно провести необхідні дослідження, виготовити нормативні документи і погодити їх у всіх інстанціях. На наші геодезичні дослідження ціни обумовлюються індивідуально, але в будь-якому випадку вони залишаться розумними і прийнятними для всіх сегментів землевласників.