Оцінка майна при розлученні

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

У разі офіційного розірвання шлюбу, перед більшістю колишніх пар рано чи пізно постає питання про те, як справедливо розділити нажите за роки подружнього життя. Законодавство України регламентує два шляхи такої процедури: самостійно (мирним шляхом) або через суд. Розділ проводиться 50/50 для бездітних або, навпаки, пар, які мають вже дорослих дітей. Якщо діти ще не досягли повноліття, то майно збільшується в бік того з колишнього подружжя, з яким вони залишаються. Принцип здається очевидним, однак для того, щоб поділити майно, необхідно знати його вартість. Для цього й існує послуга незалежна оцінка майна при розлученні, яку готова надати київська компанія ТОВ «Інститут незалежної експертної оцінки».

Оцінка майна при розлученні Термін Вартість
Оцінка майна при розлученні 1 день 700 грн.

Висновок наших фахівців є офіційним документом, і має доказову вагу. Суму, визначену оцінювачем компанії, декларують як законний аргумент для суду, та інших виконавчих органів України. Приводом для замовлення виїзду експерта може служити:

 • Судове рішення.
 • Взаємне рішення колишнього подружжя.
 • Рішення одного з пари, що розриває шлюб.

Цілі проведення оцінки майна при розлученні

Зазвичай добровільний або примусовий виклик оцінювача є орієнтованим на досягнення однієї з трьох цілей:

 • Розділ в передбаченому співвідношенні «натурою». Наприклад, дружина з дитиною залишає за собою квартиру, а чоловік – машину і гараж.
 • Визначення суми компенсації, яку має платити сторона, що залишається власником майна. Найчастіше така ситуація виникає при наявності неподільних форм, наприклад, автомобіля.
 • Визначення ринкової ціни для продажу спільно нажитого з подальшим розділом виручки у заздалегідь визначених частках. Цей варіант найбільш поширений: підхід використовується в разі, якщо жоден з подружжя не має передбаченої суми для компенсації іншому.

Майно, що підлягає оцінці при шлюборозлучних процесах

Найчастіше у подружжя, яке планує розірвання шлюбу, виникають складнощі з розділом житла. Разом з тим, оцінка при розлученні може розглядати й інші форми майна, що мають високу матеріальну цінність, у тому числі – рухомого: гараж, машина, земельна ділянка, антикваріат, предмети мистецтва, бізнес, банківські накопичення і т.д. Варто відзначити, що розділу підлягає тільки спільно нажите в шлюбі. Таким чином, якщо один з подружжя до одруження придбав дачу або отримав її у спадок, навіть вже будучи в шлюбі, це майно не вважається загальним і не розглядається як об’єкт розділу.

Кому довірити оцінку майна при розлученні і як це відбувається

Для адекватної оцінки нажитого в шлюбі використовуються послуги фахівця. Теоретично це може бути приватна особа, яка має документальне підтвердження кваліфікації та сертифікат на право подібної діяльності, проте більше довіри викликають все ж спеціалізовані компанії з повноцінним штатом професіоналів. Юристи рекомендують застосовувати вкрай ретельний підхід до вибору оцінювача, оскільки його офіційний висновок, навіть очевидно некомпетентний, оскаржити законним шляхом вельми непросто.

Існує два основних шляхи виконання процедури оцінки:

 • На основі аналітичної роботи та узагальнення інформації з документів;
 • За результатами безпосереднього огляду об’єктів.

При виникненні будь-яких складнощів, фахівець використовує обидва способи комплексно, паралельно застосовуючи традиційні методики.

Вартість оцінки майна при розлученні в Києві визначається в індивідуальному порядку з кожним замовником: незважаючи на існування регламентованих тарифів, кінцева сума гонорару за послуги залежить від масштабів необхідної роботи, тобто, від кількості майна і ступеня складності дослідження його ринкової ціни на даний момент.

Як правильно організувати оцінку майна при розлученні

Для того щоб повною мірою реалізувати власні інтереси і права при шлюборозлучному процесі, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. При складанні угоди про розподіл і визначенні майна, що підлягає розподілу, слід активно користуватися послугами правової підтримки. Тільки хорошим юристам під силу вибороти для вас якомога більше коштів і готівкового майна, якщо розлучення зайшло у судову фазу.
 2. Перш ніж викликати оцінювача, слід тверезо оцінити конкретне майно, яке варто віддати йому в роботу. Робота експерта передбачає диференційовану оплату за кожен об’єкт. Таким чином, оцінювати речі з низькою вартістю буде фінансово невигідно для замовника.
 3. Прикласти максимум сил і уваги при виборі оцінювача: саме його висновок є пропуском до реалізації ваших прав.

Чому оцінку майна при розлученні варто довірити саме нам

Дати висновок про те, скільки коштує ваше майно при розлученні пропонує не один десяток столичних компаній, а також і приватні виконавці. Проте, ми рекомендуємо звернутися за даною послугою саме до нашої компанії ТОВ «Інститут незалежної експертної оцінки». У числі наших достоїнств:

 • солідний досвід роботи на українському ринку експертно-оціночних послуг;
 • бездоганна репутація, наявність позитивних відгуків та рекомендацій від реальних клієнтів;
 • повна легітимність послуг, підтверджена передбаченими документами;
 • наявність у штаті співробітників, що спеціалізуються на роботі з майновими об’єктами, що підлягають розділу;
 • відповідність процедур і складеного висновку положенням Законодавства України;
 • обов’язковість виконавців і відсутність будь-яких зволікань;
 • індивідуальна робота з замовником, безкоштовні консультації від фахівця;
 • доступні розцінки при високій оперативності і якості роботи.