Оцінка майна для суду

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

При виникненні будь-яких майнових суперечок, українське законодавство в своїх рішеннях спирається насамперед на ринкову вартість предмета спору, наприклад – нерухомості. Оскільки експерти налічують десятки типових ситуацій, при яких виникають подібні суперечки, оцінка майна для суду в Києві є і буде залишатися однією з найбільш поширених послуг. Кваліфіковано визначити ринкову вартість будь-якої форми нерухомості для вас завжди готові фахівці нашої компанії.

Оцінка майна для суду Термін Вартість
Оцінка майна для суду 1 день 1000 грн.

В яких випадках може знадобитися оцінка майна для суду

Фахівці з права виділяють цілий ряд категорій випадків, при яких інформація про актуальну ринкову вартість об’єкта майна буде обов’язковою або дуже бажаною:

 1. Претензії майнового характеру – наприклад, при розділі квартири «натурою» між спадкоємцями або подружжям, яке розлучається.
 2. Встановлення точної вартості частки житлового приміщення або іншої форми майна для претендента.
 3. Виникнення труднощів з підтвердженням прав на житлові форми нерухомості (будинок, квартира та ін.).
 4. Отримання судового рішення про вилучення (конфіскацію) житлової площі.
 5. Процедура оскарження ставки податку на власне майно.
 6. Оптимізація страхових виплат при отриманні збитку власності у страховому випадку.
 7. Необхідність проведення додаткової (однієї або декількох) судової експертизи.

У деяких випадках процедура незалежної експертної оцінки призначається судом і є обов’язковою для подальшої роботи судочинства або реалізації судових рішень:

 1. Якщо відсутні документальні підтвердження щодо заявленої вартості об’єкта.
 2. При виникненні потреби одержання точної інформації щодо ринкової вартості майна у зв’язку з правовою необхідністю його продажу.
 3. У разі якщо надана інформація про вартість даного об’єкту видається сумнівною.

Особливості проведення оцінки майна для суду

Оцінку майна для суду достатнього рівня доказової сили можна отримувати тільки від спеціалізованих компаній і, рідше, від приватних виконавців, які мають сертифікат на право здійснення подібної діяльності, і здатні підтвердити документально власну професійну кваліфікацію оцінювача.

Для виконання таких послуг фахівець використовує спеціальний комплекс методів, які дозволяють на основі аналізу стану міського ринку, загального економічного становища і широкого спектру факторів, що впливають на ціноутворення, визначити реальну вартість об’єкта в разі його негайної реалізації.

Результатом роботи оцінювача є оформлений відповідно до законодавчих вимог України висновок, в якому, крім самого кількісного показника вартості, міститься чіткий виклад розрахунків і врахованих факторів. Цей документ входить до складу доказової бази судочинства і є юридичним підтвердженням вартості об’єкта.

Що потрібно від замовника для правильного проведення процедури оцінки

Замовляючи оціночні послуги, клієнт обов’язково повинен повідомити виконавцеві свою практичну мету – від цього буде залежати стратегія роботи експерта. Також замовник повинен надати пакет документів, який складається з:

 • контактів і паспортних даних клієнта;
 • інформації хоча б про одного з власників нерухомості (копія 1 сторінки паспорта та сторінки з відміткою про реєстрацію);
 • документів про права власності на об’єкт або реєстраційне свідоцтво;
 • техпаспорта з БТІ на нерухомість;
 • при наявності – даних про обтяження на об’єкт;
 • якщо доступ в квартиру або будинок для оцінювача недоступний, бажано додати фото, що демонструють якість внутрішньої обробки приміщень та їх загальний стан.

У ряді випадків оцінювач може зробити висновок без безпосереднього огляду об’єкта, аналізуючи надані документи та з врахуванням слів клієнта. При цьому документ має таку ж юридичну силу, однак відповідальність за достовірність інформації лягає на замовника.

При додаткових ускладнюючих ситуацію факторах судом накладається резолюція «за рішенням суду», яка зобов’язує власника надати незалежному оцінювачу всі необхідні документи і можливість повного доступу до квартири для отримання об’єктивних результатів.

Вартість оцінки майна для надання до суду визначається виконавцем індивідуально, з урахуванням складності, терміновості і масштабності майбутньої роботи.

Переваги звернення до нас

Незважаючи на значну конкуренцію, наша компанія багато років займає лідируючу позицію на ринку оціночних послуг столиці. Для цього існує чимало об’єктивних причин:

 • Бездоганна репутація компанії.
 • Висока кваліфікація співробітників.
 • Оперативність у наданні послуг.
 • Обгрунтовані розцінки.
 • Індивідуальний характер роботи з кожним замовником.
 • Безкоштовний супутній консалтинг.
 • Повна відповідність виданих документів вимогам положень Законодавства України.
 • Здійснення співробітництва відбувається у виключно правовому полі.

Звертаючись в нашу компанію, ви отримуєте оперативну високоякісну роботу без необґрунтованих переплат.