Оцінка майна підприємства

В умовах активного розвитку бізнесу, власнику компанії може знадобитися одноразова або навіть регулярна оцінка майна підприємства. Ця процедура передбачає комплекс всебічних аналітичних заходів, спрямованих на максимально точне визначення вартості активів бізнесу з урахуванням стану ринку у даний момент. Практична частина та оформлення документів за результатами виконується незалежними фахівцями-експертами. Робота оцінювачів, як і застосовані ними методи регламентуються Законодавством.

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

В яких випадках може знадобитися оцінка майна в Києві

Визначення точної ціни майна та складу майна компанії фахівці називають одним з найбільш ефективних інструментів, необхідних для прийняття вірних рішень з розвитку бізнесу. У деяких випадках подібна послуга просто регламентується законом – наприклад, при ліквідації виробничої компанії.

Найчастіше подібні процедури власник замовляє у наступних випадках:

 1. Перед інвестуванням у статутний капітал справи.
 2. Оформлення (корекція, переоцінка) бухгалтерського обліку.
 3. У процесі планового або вимушеного аудиту.
 4. Для формування баз (оподатковувана частина, визначення мита та ін.).
 5. Оцінка стану майна в Києві, запланованого для передачі під заставу.
 6. При страхових випадках (навмисна шкода, стихійне лихо, НП): оцінюється масштаб збитку, який при узгодженні з первинною вартістю і визначить суму компенсації.
 7. У ході судових процесів різного характеру (у тому числі – майнові спори).
 8. З метою оплати точної частки співвласнику, який бажає вийти з бізнесу.
 9. Підготовка активів до продажу виробництва (у тому числі – аукціони, торги, тощо.).
 10. Реструктуризація бізнесу.
 11. Передача управління справою.

Як оцінюється майно підприємств – типова методика

Аналіз активів бізнесу з метою визначення їх точної вартості здійснюється за однією з трьох сформованих методик або шляхом їх комплексного застосування:

 1. Прибутковий спосіб – розглядає ціну на об’єкт з позицій рівня щорічного доходу. Включає підходи капіталізації прибутку і дисконтування грошових потоків. Капіталізація грунтується на припущенні про те, що прибуток теперішній і майбутній буде надходити від здачі майна в оренду, зростання цін на об’єкти нерухомості і доходів, які можна отримати після продажу майна. Методика є оптимальною для невеликих підприємств, здатних давати стабільний прибуток. Спосіб дисконтування базується на концепції про те, що вартість об’єкта не може перевищувати розмірів потенційного доходу. У такому випадку за допомогою переговорів і бесід встановлюється актуальна ринкова ціна.
 2. Ринкова або порівняльна методика оцінки. Оцінка майна у Києві для виробництв може бути визначена і таким способом: експерт знаходить одну або кілька аналогічних за комплексом загальноприйнятих ознак (галузь діяльності, обороти виробництва та ін.) компаній, виставлених на продаж. Отримані розцінки усереднюються, і дана сума обгрунтовано вважається вигідною ціною майна на даний момент. Слід зазначити, що система визначення точної вартості виводиться як результат всебічного фінансового аналізу, що вимагає від фахівця не тільки відповідних знань, а й достатнього досвіду.
 3. Витратний або майновий підхід. В основі даного методу лежить твердження про те, що майно неможливо продати дорожче, ніж слід вкласти в таке ж будівництво «з нуля». Відповідно до зазначеної методики, фахівець виводить суму, яка формується з 2-х складових: вартості ділянки, на якій вже побудовано будинок, а також ціни на саме майно підприємств мінус витрати, необхідні на його планове регулярне відновлення.

Чому обирають нашу компанію для проведення оцінки майна в Києві

Для того, щоб адекватно встановити вартість нерухомості чи іншого майна, що належить підприємству, необхідно застосувати специфічні підходи, що передбачають вільне оперування загальноприйнятими методиками, а також – достатній досвід подібної роботи. Саме тому з подібними замовленнями слід звертатися до спеціалізованих, а не універсальних компаній.

Основний вектор нашої діяльності – незалежна оцінка будь-яких форм майна. Наших клієнтів обслуговує команда кваліфікованих фахівців, а сама фірма має всі права на надання даної послуги. Ми готові оперативно стати до роботи негайно після оформлення вашого замовлення: це буде набагато швидше, у порівнянні з методами сервісу держструктур, при цьому вартість оцінки майна підприємств у Києві для нашого клієнта буде гарантовано доступною, незалежно від планованого бюджету на послуги.

Особливо важливими є умови співпраці: після з’ясування всіх деталей з представником компанії, замовнику оголошується вартість і тривалість роботи над замовленням. Ми працюємо на основі підписаного сторонами типового договору, який зокрема передбачає відповідальність виконавця за вчасне завершення. За результатами аналізу замовнику видається повний пакет документів, передбачений Законодавством України для надання до суду чи інших виконавчих органів країни. Наша компанія – гарантований засіб адекватної оцінки будь-якого майна та майнового стану підприємства.