Оцінка збитку від затоплення квартири

Безкоштовна консультація

Нікітюк Олександр

Незалежний експерт-оцінювач збитків

Якщо розглядати різні ненавмисні збитки, нанесені сусідами квартирам у Києві, з точки зору статистики абсолютним чемпіоном за частотою буде безумовно затоплення через стелю. Вода (особливо – гаряча) має приголомшливу здатність до руйнування меблів, оздоблення та предметів мистецтва, тому навіть невеликий «потоп» обертається для потерпілого відчутними бюджетними втратами. Разом з тим, у подібних випадках ви цілком можете відбутися малою кров’ю, отримавши від винного повне відшкодування: головне – знати як себе поводити, якщо у вашій квартирі ллється зі стелі вода.

Оцінка збитку від затоплення квартири Термін Вартість
Оцінка збитку від затоплення квартири від 3 днів від 3500 грн.

Що потрібно робити при виявленні затоплення

Отже, у вашому будинку – потоп. Намагаємося не панікувати, а навпаки – активно працюємо в такій послідовності.

 1. Вимикаємо електрику в будинку (опускаємо загальний рубильник на щиті).
 2. Швидко рятуємо всі цінні речі.
 3. Дзвонимо до державної або приватної аварійної служби та до ЖЕКу (КК, ОСББ тощо).
 4. Детально знімаємо катастрофу на фото.
 5. У прибулих представників ЖЕКу вимагаємо складання акту, у якому повинен бути присутнім максимально детальний опис найдрібніших руйнувань у будинку, викликаних водою. Мало того, якщо через деякий час ви побачите новоутворені ушкодження, повторюємо виклик експлуатуючої компанії і складаємо з ними додатковий акт.
 6. Спілкуємося з винуватцями лиха, демонструємо наслідки їх недбалості і оголошуємо свої вимоги. Якщо їх погоджуються виконати, це – ідеальний варіант. У іншому випадку вам знадобляться послуги незалежного експерта, висновок якого щодо кількісного показника збитків має достатню правову вагу для підтвердження ваших вимог в ініційованому вами судовій суперечці.

Як фахівці оцінюють збиток від затоплення

Професійний аналіз стану приміщення після затоплення різного ступеня – це одна з форм експертизи, висновок якої обов’язково містить повний список заподіяних ушкоджень і максимально точну суму, необхідну для повного відновлення майна. Щоб оголосити винуватцю збиток від затоплення у грошовому еквіваленті, потерпілий замовляє послуги оцінювач, паралельно сповістивши про це сусіда, краще – телеграмою з повідомленням (може використовуватися як підтверджуючий документ при судовому розгляді). За Законодавством, винуватець має 3 дні для вирішення проблеми позасудовим шляхом. Після цього можна починати виконання експертизи.

Експерт, який прибув на місце, у першу чергу проводить консалтинг клієнта, пояснюючи принципи своїх дій і оголошуючи список необхідних документів для легітимного початку роботи, а саме:

 1. Копія паспорта замовника.
 2. Акт або акти, складені ЖЕКом за фактом затоплення і (при можливій появі подальших руйнувань) через деякий час після події.
 3. Документи, що підтверджують права власника замовника на дану нерухомість.
 4. Техпаспорт на постраждале приміщення або квартиру.

Після надання потрібних паперів, клієнт укладає з нашою компанією договір, після чого експерт або експерти починають повний огляд пошкоджених приміщень, здійснюючи детальну фотозйомку виявлених руйнувань.

За результатами аналізу фахівці складають незалежний звіт з повним переліком пошкоджень. Істотна відмінність такого акту від аналогічного документа з ЖЕКу полягає в тому, що незалежний оцінювач бере до уваги не лише елементи конструкції кімнат (стіни, підлогу, вікна, стелю та ін.), але і речей (меблі, побутові прилади, твори мистецтва і т.д.). На підставі даного паперу формується кошторис і виводиться сума, необхідна для повного відшкодування за ринковими цінами, що діють на момент складання документів. Важливо: оцінка збитку від незалежного експерта не містить причину виникнення пошкоджень нерухомості і речей; ці дані вказуються в актах, складених представниками експлуатуючої компанії: отже, акти від ЖЕКу обов’язково повинні бути присутніми у пакеті документів для передачі справи до судового розгляду.

Вартість таких послуг безпосередньо залежить від обсягу роботи і масштабу лиха: площі, щільності інтер’єру, кількості цінних речей тощо. У будь-якому випадку, сума до сплати обговорюється з клієнтом індивідуально після первинного огляду і до початку роботи фахівців.

Де найкраще замовляти проведення оцінки збитків

Компаній, які практикують послуги з визначення ступеня пошкоджень житла від затоплення сусідами в грошовому еквіваленті лише у столиці – близько сотні. Вартість роботи оцінювачів при цьому варіює у досить широких межах і залежить від загальної політики компанії, її популярності, а також – кваліфікації співробітника. Таким чином, підібравши для себе оптимальні варіанти, обов’язково вивчіть вимагайте у компанії-потенціального виконавця дозвільних документів на даний вид діяльності, а також – підтвердження кваліфікації експертів, які безпосередньо будуть надавати вам свої послуги.

Оцінка збитку від затоки квартири – одна з основних спеціалізацій нашої компанії

За роки безперервної роботи в даній ніші ринку послуг Києва і Київської області, ми набули бездоганної репутації, напрацювали значну базу клієнтів і масу позитивних відгуків про якість роботи наших співробітників.

 1. Штат компанії являє собою злагоджений механізм, що працює безвідмовно завдяки професіоналізму і колосального досвіду співробітників.
 2. У будь-який момент ми готові пред’явити потенційному клієнту повний пакет дозвільних документів на надання послуг з незалежної експертної оцінки об’єктів нерухомості та інших форм майна.
 3. На замовлення реагуємо оперативно, працюємо у зручний для клієнта час, беремося за виконання аналізу в терміновому режимі.
 4. Запропонований клієнту рахунок на оплату послуг є завжди логічно обгрунтований.
 5. Співпраця з нами здійснюється виключно у межах Законодавства України.
 6. Договір, підписаний сторонами перед початком безпосередньої роботи, є запорукою якісної роботи і повної відповідності підсумкових документів вимогам виконавчих органів та інших державних інстанцій.

Відповіді на найбільш поширені питання

Як вважається збиток при затопленні квартири?

Розмір збитку залежить від цілого ряду чинників:

 • площа, яка постраждала від потопу;
 • період, який пройшов від останнього ремонту;
 • вартість зіпсованих матеріалів в приміщенні;
 • ціна ремонтних робіт для відновлення будівлі.

Всі ці фактори враховують співробітники компанії оцінювача, складаючи документи і підраховуючи суму збитку постраждалій стороні.

Хто оцінює збитки при затопленні квартири?

Щоб отримати грошову компенсацію в разі затоплення квартири, потрібно скористатися послугами оцінювачів. Для цього можна звернутися в компанію ТОВ «Інститут незалежної експертної оцінки». Акт, складений цією службою, матиме вагоме значення при встановленні розміру компенсації. Компанія гарантовано складе всі необхідні документи і розрахує справедливу суму відшкодування втрат.

Скільки коштує оцінка збитку при затопленні?

Вартість послуг оцінювачів безпосередньо залежить від обраної вами компанії. Ціна на експертизу в різних фірмах може варіюватися в досить широких межах, залежно від популярності компанії і кваліфікації співробітників. Компанія ТОВ «Інститут незалежної експертної оцінки» завжди надає своїм клієнтам якісний сервіс за доступними цінами.

Коли потрібна оцінка збитку від потопу?

Оцінка потопу потрібна для отримання фінансової компенсації, що дозволить постраждалій стороні відремонтувати приміщення. Експертиза про затоплення проводиться в таких випадках:

 • приміщення затопили сусіди з верхнього поверху;
 • потоп трапився з вашої вини, але постраждала сторона вимагає занадто велику компенсацію;
 • потоп трапився через протікаючий дах або прорив труби.

Скільки часу займає оцінка і які документи потрібні?

Перед укладенням договору з компанією оцінювача шкоди необхідно надати копію паспорта, акт про залив і наслідки, складений співробітниками ЖЕКу, документи про права замовника на нерухомість і техпаспорт приміщення.

Після підписання договору експерти приступлять до огляду і детального аналізу проблеми.