Оцінка заставного майна

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

Різні форми кредитування клієнтів виникли задовго до появи першого банку. У цей же час почали практикувати і заставу: для гарантії повернення позичених коштів, кредитор брав у тимчасове користування будь-яку цінну річ клієнта, яка при непогашенні боргу у заданий термін, втрачає на неї повне право. Так само діють і сучасні банки: при видачі кредиту вони вимагають заставу. Природно, при первинній оцінці кредитор прагне максимально знизити регламентовану вартість майна клієнта: якщо ви не встигнете вчасно погасити борги, житло мають право просто відібрати. Незалежна оцінка заставного майна – єдиний спосіб визначити на офіційному рівні точну вартість того, що вам належить.

Оцінка заставного майна Термін Вартість
Оцінка заставного майна 1 день 1000 грн.

Оцінка заставного майна: єдиний спосіб порівняти заставу з сумою кредиту

Найбільш ліквідною категорією такого майна є об’єкти нерухомості (земля, будинок, квартира, бізнес-будівля і т.д.). Разом з тим, оцінювач може працювати також з творами мистецтва, антикваріатом, автомобілями та іншими цінними речами. У разі, якщо пропонована для застави форма майна володіє невисокими показниками ліквідності, офіційного висновка експерта не потрібно. Разом з тим, банк-кредитор все одно буде потребувати кількісних орієнтирів і оцінка вартості заставного майна буде озвучена як бажана умова отримання кредиту.

Для того, щоб експерт міг почати свою роботу, вам слід підготувати первинний пакет документів, вміст якого варіює залежно від форми майна. Так, для нерухомості від вас буде потрібно (копії):

  1. Правовстановлюючий документ на об’єкт (договір дарування, купівлі-продажу, тощо)
  2. Техпаспорт БТІ на приміщення.
  3. Паспорт + ІК особи, яка замовляє цю послугу.
  4. Якщо мова йде про землю, то – державний акт.
  5. У разі оренди землі – відповідний договір.

Як здійснюється оцінка майна для застави

Оцінка майна, яке планується для подальшої передачі банку в заставу, має специфіку практичного виконання. Очевидно, що для мінімізації ризиків, пов’язаних з неповерненням кредитних коштів, банк позичає клієнту суму, дещо меншу, ніж ринкова вартість застави. Таким чином, мета експерта – визначити для банку максимальний поріг кредитних коштів, які він може надати під заставу конкретного об’єкта. Крім того, оцінювач також повинен врахувати у кінцевій сумі і ступінь ліквідності майна, тобто – наскільки оперативно воно може бути реалізовано. Якщо предметом застави є нерухомість, що здається в оренду, фахівець повинен додатково розглянути альтернативні варіанти її використання, що будуть приносити більший економічний ефект.

Безумовно, для досягнення максимально точних прогнозів, оцінювач оперує спеціальними практичними і емпіричними методиками, що включають безпосередній огляд, аналіз ринку, вивчення інформаційних документів, застосування ряду математичних підходів та ін. Якщо не розглядати ці методи в деталях, то процедуру можна звести до трьох стадій:

  1. Формування ринкової вартості об’єкта на момент дослідження.
  2. Трансформація наявної ринкової вартості застави у грошовий еквівалент суми кредиту. Це найскладніший етап, на якому фахівець, взявши за основу базову ціну, коригує її з урахуванням численних ризиків та ймовірних перспектив.
  3. Побудова прогнозу. Оцінювач моделює ситуацію неповернення кредитних коштів позичальником і прогнозує суму, одержувану банком при реалізації застави. При цьому також враховується інфляція і стан об’єкта.

Сильні сторони нашої компанії

Якісно оцінити заставне майно в Києві вам допоможуть у нашій компанії. Незважаючи на конкуренцію, ми володіємо рядом вагомих переваг:

  1. Оперативне виконання замовлення у зручний для клієнта час.
  2. Колосальний досвід штатних експертів саме в області проведення оцінки для отримання кредитних активів.
  3. Легітимність отриманих висновків для надання в будь-яких інстанціях.
  4. Безкоштовні супутні консультації.
  5. Високий рівень достовірності висновків експерта.

Наша компанія – професійна оцінка, незалежно від складності та масштабності поставлених завдань.