Оцінка приватного будинку

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

Сьогодні максимальним попитом у арсеналі нашої компанії користується оцінка приватного будинку. Така популярність пояснюється, переважно, ростом інтересів щодо заміського житла у великих містах України, в тому числі – і у столиці. За великим рахунком, подібні послуги дуже схожі з процедурою оцінки квартир, однак деяка практична специфіка у випадку з приватним будинком все ж таки присутня.

Оцінка приватного будинку Термін Вартість
Оцінка приватного будинку 1 день 700 грн.

Навіщо замовляють оцінку приватного будинку

Ситуацій, що вимагають висновку експерта щодо ринкової вартості житла, може виникати досить багато. Проте, найчастіше до нас звертаються у наступних випадках:

 1. Розлучення, що супроводжується розділом житла. Якщо подружжя самостійно вирішує дану проблему, допомога експерта-оцінювача їм зазвичай не потрібна. У разі поділу через суд, дана процедура виконується у будь-якому випадку, в тому числі – примусові варіанти. Після отримання висновку спеціаліста щодо вартості нерухомості, можна його продавати, призначивши частки від одержаної виплати або зобов’язати одного з колишнього подружжя сплачувати компенсацію іншому.
 2. Процедури страхування. В даному випадку послуги оцінювача є обов’язковими. Саме за результатами експертної оцінки страхові компанії визначають суму внесків і розмір виплат при можливому виникненні страхового випадку.
 3. Оформлення спадщини на декількох спадкоємців. Оцінювати приватний будинок у Києві і області для даної ситуації бажано, майже обов’язково: саме так можна досягти справедливого розподілу між спадкоємцями. Розмір гонорару нотаріуса також залежить від загальної вартості успадкованого об’єкта.
 4. При передачі житлової нерухомості під заставу. Для того щоб звести до нуля власні ризики при невиплаті кредиту під заставу із завищеною вартістю, банк висуває вимогу про попередню незалежну експертизу вартості застави у переважній більшості випадків.
 5. Продаж або купівля приватного домоволодіння. Зазвичай оцінку при цьому ініціює покупець, але замовити її може лише власник. Процедура при оформленні договору не обов’язкова, однак наявність незалежного висновку безсумнівно сприяє прискоренню переговорів.

Від чого залежить прогнозована вартість будинку при його оцінці

Ринкова вартість виводиться фахівцем після глибокого аналізу цілого ряду особливостей самого об’єкта і факторів зовнішнього впливу на його ціну. Ось – основні з них:

 1. Площа, відведена під житлові приміщення.
 2. Розміри земельної ділянки під будинок і навколо нього (за наявності).
 3. Відстань до Києва.
 4. Специфіка «елітності» даного району.
 5. Наявність і рівень інфраструктурної мережі.
 6. Загальний стан об’єкта.
 7. Вид домоволодіння (котедж, таунхаус і т.д.).
 8. Особливості навколишнього ландшафту і наявність рекреаційних природних зон поблизу.

Основні документи, необхідні для оцінки приватного будинку

Щоб висновок експерта був легітимним, вам доведеться надати йому копії наступних паперів:

 • Правовстановлюючий документ на сам будинок і земельну ділянку (договір дарування, свідоцтво про реєстрацію власності та ін.);
 • БТІ техпаспорт, який містить план усіх поверхів будівлі;
 • Довідка про суму витрат на утримання домоволодіння;
 • Кадастровий план ділянки;
 • Дані про сплату за експлуатацію ділянки;
 • Інформація про підсобні будівлі та комунікації (не вимагає офіційної форми);
 • Якщо будівля ремонтувалася – дані про вкладені на це кошти;
 • Документи про обтяжуючі фактори (боргові зобов’язання);
 • Копія паспорта замовника послуги.

Вартість оцінки безпосередньо залежить від складності та обсягу робіт для експерта. Сума визначається індивідуально для кожного замовника і обговорюється до підписання договору сторонами.

Чому для оцінки будинку варто вибрати нашу компанію

Ми – досвідчені гравці на ринку оціночних послуг в Києві.

Працюючи з нами, ви гарантовано отримаєте:

 • Оперативну роботу.
 • Досвідченого виконавця, який володіє та оперує десятками спеціальних методик.
 • Безкоштовний супутній консалтинг.
 • Повну відповідність виданого заключення законодавству України.

оцінка будинку, оцінка приватного будинку, оцінка будинку для продажу, оцінка будинку для дарування, оцінка будинку для нотаріуса.