Оцінка земель сільськогосподарського призначення

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

Сьогодні сільське господарство має всі шанси знову перетворитися на основну економічно-прибуткову галузь України. І хоча мораторій на операції з купівлі / продажу сільськогосподарських угідь продовжено до 2018 року, проте перспектива комерційних операцій з даним об’єктом є досить привабливою. Багато їх нинішніх численних пайовиків напевне вирішать позбутися своєї нерухомості на користь зацікавленого покупця. Для того щоб проводити будь-які фінансові процедури без втрат і переплат, знадобиться професійна оцінка земель сільськогосподарського призначення, яку можна замовити киянам і жителям області в нашій компанії. Ми гарантуємо точність, оперативність, повну легальність співпраці та доступні розцінки на свої послуги.

Оцінка земель сільськогосподарського призначення Термін Вартість
землі сільськогосподарського призначення 1 день 1000 грн.

Метою роботи оцінювача є визначення максимально близькою до істинного значення ринкової вартості замовленого об’єкта або вартості прав на його оренду. Іншими словами, наш співробітник, використовуючи спеціальні методи, досить швидко зможе встановити скільки коштує ця ділянка на момент його роботи під продаж або річну оренду. Процедура, стандарти і необхідність такого виду робіт для даного випадку визначається законами, спеціальними патентованими підходами і рядом наказів профільних міністерств.

Навіщо власники оцінюють сільськогосподарські землі

Приводів для виклику експерта від нашої компанії – чимало. Найчастіше причиною є одна з наведених нижче ситуацій:

 1. Встановлення справжньої вартості землі. Незважаючи на те, що ще як мінімум рік продаж фермерських ділянок може проводитися тільки у формі передавання прав орендаря (юридичної особи), не менше 600 тис. га щорічно переходять до інших користувачів. Таким чином, висновок оцінювача використовується як спосіб зниження фінансових ризиків при комерційних операціях із землею.
 2. Проведення процедури переоцінки необоротних і біологічних оборотних активів: у даному випадку наявність висновку оцінювача передбачається Законодавством.
 3. Оформлення наділів як застави під банківський кредит.
 4. Рівномірний розподіл капіталу між двома або декількома компаніями після злиття.
 5. Визначення найбільш вигідного економічно використання даної ділянки за вихідною вартістю.

Слід пам’ятати, що виданий нашим експертом висновок носить офіційний характер і може служити як додатковим аргументом для конкретних цінових пропозицій, так і доказом у судових або інших виконавчих органах.

Цілі, які допомагає досягти своєчасна оцінка землі

Крім перерахованих вище ситуацій, при виникненні яких виклик експерта є обов’язковим, землі сільськогосподарського значення у Києві і області можуть бути піддані оціночним дослідженням з ініціативи власника або орендаря. Такий хід часто допомагає досягти аграрію вельми корисних практичних цілей.

 1. Зниження загальних витрат. Відома сума об’єкта сприяє спрощенню оптимізації інвестицій капітального характеру.
 2. Збільшення капіталізації, пов’язане з постійним зростанням вартості компаній аграрного сектора.
 3. Більш ефективне залучення інвестицій. Сторонній інвестор навряд чи буде вкладати гроші у проект, не отримавши на руки незалежного висновку про його початкову вартість.
 4. Зростання доходів, наприклад – від експорту. Для отримання конкретної цифри експерт активно аналізує існуючий ринок і розраховує витрати. Ці дані обов’язково відображаються у звіті і можуть бути використані власником для коригування цін на продукцію.
 5. Оптимізація факторів і витрат, які безпосередньо впливають на економічну ефективність підприємства (ПДВ, зарплати, страхових регулярних відрахувань, заставної маси і т.д.).
 6. Підготовка достовірної звітності у процесі залучення іноземних капіталів у підприємство.

Основні способи оцінки сільськогосподарської землі

Оцінювач при роботі з нерухомістю застосовує три основні методи (прибутковий, порівняльний і витратний), при цьому угіддя аграрного спрямування – не виняток, хоча певні практичні нюанси все ж виникають.

Витратна методика використовується тільки в комплексі з майновим підходом. Реалізується на практиці як математична різниця загальної суми активів і вартості офіційних зобов’язань замовника на даний момент. Також витратна методика відмінно працює з прибутковою – за допомогою точного визначення залишку можна встановити повні права на земельну ділянку.

Якщо права замовника носять частковий характер, оцінювач користується комплексом прибуткової та порівняльної методики. При цьому оцінка земель тільки з допомогою порівняльного способу є практично неможливою: на відміну від квартири або будинку, вартість земельної ділянки залежить від маси зовнішніх факторів, що ускладнює узагальнення інформації за аналогічними ринковими угодами. Основним способом цілком обгрунтовано вважається прибутковий, оскільки саме він дозволяє достатньо точно врахувати особливості земель і прогнозувати майбутні прибутки з них. Уявлення про вартість ділянки неможливо формувати без урахування таких зовнішніх чинників:

 1. Географічні координати земельної ділянки.
 2. Наявність і обсяг комунікацій, а також – можливість підключиться до них.
 3. Склад і характеристики грунту.
 4. Рельєф ділянки.
 5. Рівень попиту на землю у даній області.

Якщо ділянка готується до зміни орендаря, на вартість землі істотно впливатимуть такі моменти:

 • обсяг прав, які отримає новий орендар;
 • термін закінчення дії договору про оренду;
 • обов’язки та обтяження новоспеченого орендаря;
 • цільове призначення ділянки.

Які документи слід надати експерту

Перш ніж розпочати роботу, оцінювач вимагатиме у вас такі папери (можна копії):

 1. Держакт на право власності або будь-який інший правовстановлюючий документ на ділянку.
 2. Реквізити Ваші і співвласників земель, якщо такі є.
 3. Якщо передбачається робота з паєм, знадобиться схема просторового розташування наділу.
 4. Довідка про нормативну грошову експертизу.
 5. Архів даних щодо способів і обсягів вирощування типових для наділу культур, а також інформація про урожайність.

Оцінювачів нерухомості у столиці чимало. Звернутися саме до нас варто, оскільки сільськогосподарські землі – одна з основних наших спеціалізацій. У штаті нашої компанії панує командний дух. Всі наші співробітники – досвідчені фахівці, готові надати клієнту свідоцтва про свою кваліфікацію. Безумовно, ми гарантуємо будь-якому клієнту якісну роботу і висновок, що має доказовими можливості. Щодо термінів, то тут все залежить від індивідуальних деталей, які формують поняття складності. Те ж саме стосується і гонорару експерта за роботу. У будь-якому випадку, час і вартість робіт оцінюються на місці і попередньо обговорюються з замовником. Підписаний сторонами договір про надання послуг передбачає нашу відповідальність за якість роботи і захищає всі права українського або зарубіжного споживача.

оцінка сільськогосподарської землі, оцінка паю, оцінка земель сільськогосподарського призначення для продажуоцінка земель сільськогосподарського призначення для нотаріуса.