Експертна оцінка збитків

Юридично під матеріальним збитком мається на увазі очевидна шкода, завдана рухомому або нерухомому майну суб’єкта внаслідок умисних чи ненавмисних дій іншого суб’єкта. Окремою категорією є збиток, нанесений застрахованому майну внаслідок стихійних лих або інших природних катаклізмів. Природно, пошкоджений будинок, розбита машина або затоплення кімнати житла завжди пов’язані з негативними емоціями для власника. Тим не менш, у подібних випадках необхідно в першу чергу подумати про можливість одержання максимально повної компенсації своїх втрат, які вам може гарантувати тільки своєчасно проведена оцінка матеріального збитку.

Оцінка збитків Термін Вартість
автотранспортних засобів до 2 днів від 600 грн.
нерухомості від 2 днів від 800 грн.

Безкоштовна консультація

Руденко Руслан

Незалежний експерт-оцінювач

Якщо говорити про застраховане майно, то на такі випадки виїжджає оцінювач зі штату компанії-страхувальника, який, власне, і визначає суму, котру ви отримаєте в якості покриття матеріального шкоди. Разом з тим, багато зі страхових експертів працюють на вигоду власної компанії, внаслідок чого економічна оцінка збитку може бути істотно заниженою.

Існує і зворотний бік медалі: наприклад, ви стали мимовільним винуватцем потопу в квартирі і залили житло на нижньому поверсі. Сусід не прагне подавати до суду, пропонує вирішити питання самостійно, але при цьому надає вам рахунок до оплати на величезну суму. Як вирішити подібні проблеми і зробити так щоб проведена оцінка збитку була адекватною? – Не так уже й складно: потрібно просто звернутися до послуг стороннього незалежного експерта. Саме такі фахівці працюють у нашій компанії, що спеціалізується на експертних оцінках, землевпорядкуванні та БТІ. Якщо вам потрібна по-справжньому незалежна оцінка збитку рухомого або нерухомого майна, наші двері завжди відкриті для клієнтів. Діяльність фірми сертифікована і ми співпрацюємо з клієнтами виключно у рамках сучасної Конституції України. Крім того, наші експерти гарантують вам повну конфіденційність, оперативність, високоточні результати і цілком доступну вартість оцінки збитку.

Оцінка збитку після затоплення

Затоплення – один з найбільш поширених «форс-мажорів», які можуть завдати відчутної шкоди вашому майну. Причиною потопів у Києві практично завжди виявляються несправні водопроводи (може розглядатися як страховий випадок) або елементарна недбалість сусідів. Хто б не був потенційним джерелом компенсації ваших матеріальних втрат, необхідно максимально точно визначити суму, яка покрила б усі майбутні ваші витрати на заміну зіпсованих речей, купівлю будівельних матеріалів та проведення ремонту. Для цих цілей експертна оцінка збитку при затопленні є обов’язковою процедурою, незалежно від шляху вирішення проблеми, який обере потерпілий. Найчастіше послуги фахівців ТОВ «Інститут незалежної експертної оцінки» потрібні в наступних випадках:

 1. Ваше житлове або нежитлове нерухоме майно було затоплене сусідами зверху.
 2. Виникли аварійні ситуації в будівлі (наприклад, протікання даху або розрив трубопроводу), винуватцем яких є виконавець чи третя особа (наприклад, техніка забудовника, з сусіднього двору, вібрації від якої пошкодили ваш будинок). Також аварійна ситуація вимагає оцінки і при зверненні до страхової компанії для отримання виплат за полісом.
 3. Ви є винуватцем затоплення, проте потерпіла сторона вимагає з вас істотно завищені суми для компенсації збитків.
 4. При необхідності проведення незалежної (або зустрічної) експертизи для передачі в судочинного органи в процесі тяжб або ініціації розгляду.

Оцінка після затоплення проводиться після подання клієнтом наступного пакета документів:

 • Правовстановлюючі папери для будинку або його частини, що отримала збиток.
 • Техпаспорт на нерухомість, виданий в Бюро Технічної Інвентаризації.
 • Правильно складений акт з житлової контори.
 • Відомість, складена експлуатаційною службою, яка містить детальний перелік виявлених дефектів.
 • Юридичні особи додають копії свідоцтва про реєстрацію, фізичні особи – копії паспорта та ІПН.

Оцінка збитків після пожежі

Пожежа у столиці та області виникає набагато рідше, ніж затоплення, проте це явище все ж є досить поширеним і становить серйозну загрозу нерухомості. Як і у попередньому випадку, причиною загоряння зазвичай є пошкодження комунікацій чи злочинна недбалість. Відповідно, джерелом компенсації отриманого збитку може бути страхова компанія або безпосередній винуватець (фізична чи юридична особа). У будь-якому разі, гарантом того, що виданої суми дійсно вистачить на відновлення або заміну постраждалого майна, може бути тільки своєчасно проведена оцінка майна після пожежі. Якщо збиток отримало нерухоме майно комерційного призначення, експерт визначає крім усього іншого ще й масштаб втрачених доходів, пов’язаних з дисфункцією торгової будівлі, втратою партії товару і т.д. Оцінка після пожежі повинна проводитися якомога швидше після нанесення збитку – це забезпечить максимальну ефективність процедури та адекватність розрахунків. Результатом оцінки є офіційний письмовий звіт, придатний для подачі в судові органи.

Ініціація проведення подібної експертизи вимагає подання таких паперів:

 • Правовстановлюючі документи для будинку або його частини, що отримала збиток.
 • Техпаспорт на нерухомість, видану в Бюро Технічної Інвентаризації.
 • Правильно складений акт з житлової контори.
 • Відомість, складена експлуатаційної службою, яка містить детальний перелік виявлених дефектів.
 • Інформація про факт пожежі, отримані в протипожежних інстанціях.
 • Юридичні особи додають копії свідоцтва про реєстрацію, фізичні особи – копії паспорта та ІПН.

Оцінка збитків після пожежі може проводитися лише при безпосередньому руйнуванні або псуванні майна від вогню, тому до пакету документів, що подаються буде корисно докласти також і фотопідтвердження нанесеного збитку.

Оцінка збитків після ДТП

На жаль, численні ДТП встигли перетворитися на буденність в умовах сучасного мегаполісу. Разом з тим, автомобілі як і раніше мають високу вартість, тому ремонт, а тим більше придбання нового авто – серйозний удар по кишені більшості киян. Відповідно до сучасного законодавства, приватний транспорт підлягає обов’язковому страхуванню, однак компанії при виникненні ДТП часто значно занижують розміри страхових компенсацій. Якщо ви не згодні з висновком експерта, вам істотно допоможе незалежна оцінка збитку ДТП, проведена фахівцями нашої фірми «РІВА». Звертаючись до нас, ви можете розраховувати на високу кваліфікацію, досвід і повну неупередженість співробітників компанії, що дозволяє встановити реальні масштаби завданої вам шкоди.

Найчастіше нашi експерти запрошуються у таких випадках:

 1. Машина має певну кількість пошкоджень в ДТП і власник потребує підтвердження розмірів загального збитку.
 2. Оцінка збитку автомобіля після ДТП ініціюється як наслідок незгоди потерпілого автовласника з оголошеною сумою виплат.
 3. Замовником послуги виступає винна у ДТП сторона, якій потерпілий виставив завищені суми виплат.
 4. Замовник – потерпілий, який одержав відмову винуватця на добровільну оплату завданих збитків.

Оцінка збитків ДТП проводиться нашими експертами з різних позицій: зокрема, поряд з сумою, необхідною для відновлення машини від прямих ушкоджень, співробітники визначають також загальну вартість автомобіля і масштаби втрати його товарної вартості після отриманих в ДТП руйнувань. Оцінка збитків після ДТП завершується складанням експертного звіту. Це – офіційний документ, за допомогою якого ви можете на законних підставах доводити свою правоту у суді.