Які документи повинен надати власник нерухомості для оцінки квартири

Визначення вартості об’єкта нерухомості потрібне для проведення будь-яких фінансових операцій з ним, укладання різних угод і у ряді інших випадків. Дана процедура чітко регламентується Конституцією України. Зокрема, у Законодавстві чітко прописаний перелік документів, які замовник повинен надати державному або приватному виконавцю перед початком оціночних робіт (як правило, замовник надає копії, які підшиваються разом з відбитками документів виконавця і його висновком щодо точної суми вартості об’єкта). Документи для оцінки варіюють за комплектацією в залежності від типу нерухомості та мети замовника.

Документи, які надає замовник для оцінки квартири

  1. Правовстановлюючі документи. Такі папери підтверджують права господаря на володіння житлом і вказують на характер придбання даної нерухомості. Про можливі види таких паперів ми розповімо нижче у даній статті.
  2. Техпаспорт від БТІ. Даний документ – обов’язковий не тільки для грошової незалежної оцінки, а й для більшості операцій з квартирою. Якщо ви його не отримували, можна звернутися до державних структур, однак такий шлях буде досить тривалим. Немає часу на черги і бюрократію? – Звертайтеся до приватних компетентних організацій, наприклад, до нашої компанії: ті ж послуги, але набагато швидше і без вашої безпосередньої участі!
  3. Копія паспорта господаря (співвласника, довіреної особи, спадкоємця і ін.).

Які бувають правовстановлюючі документи

Найчастіше поняття «правовстановлюючі документи для оцінки квартири» асоціюється у людини саме зі свідоцтвом про право власності. Такі уявлення справедливі для приватизованого об’єкта. В інших випадках оцінювачу надають альтернативні види таких документів.

  1. Якщо квартира – кооперативна, знадобиться свідоцтво про право власності, видане в ДЗ ЖА КМА.
  2. Документи для оцінки квартири, отриманої у спадщину – свідоцтво про права успадкування (із зазначенням форми – за заповітом чи за законом). Копію завіряє нотаріус.
  3. Квартира придбана в результаті угоди – в більшості випадків правовстановлюючим документом вважається відповідний договір (обмін, довічне утримання, дарування, купівля / продаж та ін.). Винятком є житло, куплене з аукціону або публічних торгів: у такому випадку до пакету документів додають свідоцтво про придбання із зазначенням форми продажу об’єкта. Папери завіряють у нотаріуса.
  4. Житло отримано в результаті суду – надається копія судового рішення.

Зазвичай, правовстановлюючі папери вимагають реєстрації в БТІ.

Оцінка квартир у Києві – одна з найбільш популярних послуг для нашої компанії. Наш досвід і оперативність допоможуть вам швидше вирішити найважливіші питання з нерухомістю без втрат часу та фінансових коштів.