Реєстрація права власності

Безкоштовна консультація

Злоба Віктор

Керівник відділу БТІ

Лише отримання офіційних прав власності на будь-які форми нерухомості дозволяє суб’єкту повною мірою користуватися майном, включаючи можливість його продажу, внесення будь-яких змін, передачі в подарунок або в спадщину і т.д. Реєстрація права власності на нерухомість – це особлива процедура, яка потребує спеціальних заходів і повного пакету законодавчо встановлених документів. Досить часто власники нерухомості не оформляють повноцінних прав, вважаючи, що для їх посвідчення цілком достатньо договору про купівлю-продаж або завіреного нотаріусом свідоцтва на земельну ділянку чи квартиру. Такі уявлення є помилковими. Юридично особа отримує повноцінні права власності на нерухоме майно тільки після того, як державним реєстратором до електронного реєстру буде внесено відповідну інформацію. В іншому випадку доказ прав на будівлю або земельну ділянку буде серйозно ускладненим.

Реєстрація права власності Термін Вартість
консультація 1 година 100 грн.
юридичний супровід від 1 дня від 200 грн.

Коли слід починати оформлення правовстановлюючих документів на нерухомість

 • Після пуску в експлуатацію добудованого житлового або нежитлового будинку чи його частини (наприклад – реєстрація права власності на квартиру).
 • За фактом завірення угоди нотаріусом (дар, купівля, обмін майна і т.д.).
 • З моменту набрання чинності судових рішень.

Крім того, власник може оформити пакет правовстановлюючих документів на недобудований будинок за умови наявності технічного паспорта на дану споруду.

Особливості процедури реєстрації

До недавнього часу внесенням інформації про права власності на нерухомість займалися БТІ. 1.01.2013 року Законодавством України були регламентовані нові правила щодо реєстрації нерухомого майна: тепер реєстрація прав власності – прерогатива співробітників Державного реєстру і нотаріусів, що володіють правами державної реєстрації. Якщо процедура внесення відомостей про права власності була проведена до 2013 року, повторне її проходження не потрібне.

Для оформлення документів необхідно надати державному реєстратору наступні документи:

 • Заява за формою, затвердженою Міністерством Юстиції, про ваші наміри зареєструвати права на нерухомість. Якщо заява подається державному виконавцю або державному кадастровому реєстратору, її можна представити в електронній формі, у всіх інших випадках потрібен паперовий варіант.
 • Копії паспорта та ІПН власника.
 • Документи, що підтверджують права на нерухоме майно: державний акт про права власності на земельну ділянку, технічний паспорт для реконструйованого або новозбудованого будинку, дарча, договір іпотеки і т.п.
 • У приватних випадках – рішення судових органів про поділ нерухомого майна, свідоцтво прав успадкування, постанова про накладення арешту на нерухомість і т.д.
 • Найменування та текст закону, що регламентує права користування власником.
 • Квитанції оплати виписки з Держреєстру і держмита за реєстрацію (існує ряд категорій громадян, для яких реєстрація документів на право власності проводиться безкоштовно).

Розгляд поданого пакета документів державним реєстратором направлено на оцінку його повноти і правильності. У ряді випадків виконавець може відмовити в оформленні реєстрації. Серед найбільш поширених причин можна назвати наступні:

 • Із заявою звернулася інша людина, яка не має довіреності від справжнього власника.
 • Майно знаходиться територіально поза юрисдикцією даного органу державної реєстрації. Так, мешканець Житомира не може оформити права на отриману у спадок квартиру в Києві за місцем проживання.
 • Подані документи містять помилки, помарки або виправлення.
 • Договір про купівлю було завірено одним нотаріусом, а реєстрація прав власності виконується в іншого.

Якщо з яких-небудь причин ви отримали відмову, необхідно протягом 5 днів подати правильно оформлені папери. У разі благополучної подачі документів, оформлення може тривати до 2 тижнів (реєстрація іпотеки виконується за 1 день). Після внесення інформації до Державного реєстру, власник одержує виписку з нього та свідоцтво про права власності (з підписом реєстратора та печаткою).

Очевидно, що самостійне оформлення документів на володіння нерухомістю – довгий, напружений, витратний процес. Якщо ви бажаєте отримати папери швидко і без хвилювань, ми з задоволенням допоможе вам у цьому. Вартість реєстрації права власності залежить від повноти представлених документів, однак досвідчені співробітники фірми гарантують вам в будь-якому випадку благополучний результат справи в найкоротший термін.