Інвентаризаційна оцінка квартири: більше інформації для визначення вартості нерухомості

Поряд з найбільш уживаною при діловодстві і комерційних операціях кадастрової вартістю, існує також і інвентаризаційний еквівалент вартості нерухомості. Інвентаризаційна оцінка квартири є кількісним узагальненням цілого ряду показників якості даного житла. При визначенні такої вартості враховується зокрема площа приміщень, розташування і кількість комунікацій, вартість будівельних матеріалів, ступінь зносу самої квартири і будинки, в якому вона розташована і т.п. Право на проведення оціночних робіт мають БТІ. Зазвичай дана процедура здійснюється у процесі оформлення техпаспорта на житло, однак замовити послуги оцінювача можна у будь-який момент. Теоретично, власник нерухомого майна може звернутися до державного бюро технічної інформації, і замовити там відповідну довідку, однак у такому випадку вам доведеться запастися терпінням на збір документів, походи по інстанціям і традиційні бюрократичні зволікання. Разом з тим, час можна заощадити, викликавши оцінювача хоч завтра, звернувшись до послуг приватного БТІ «Інститут незалежної експертної оцінки»: ми маємо ліцензію на подібну діяльність, а співробітники компанії готові надати документальні підтвердження своєї кваліфікації у будь-який момент.

Навіщо проводити інвентаризаційну оцінку в Києві

Одна з головних причин, через яку домовласником проводиться інвентаризаційна оцінка в Києві – можливість коригування податку на нерухомість у менший бік. Крім того, дана інформація буде потрібною і в ряді інших випадків:

 • при купівлі чи продажу даного об'єкту нерухомості;
 • при оформленні договору дарування;
 • при обміні житла та інших операціях, що вимагають відчуження майна.

Чим відрізняється інвентаризаційна вартість від кадастрової

Ці показники – різні у принципі і аж ніяк не взаємозамінні. Загальна оцінка квартири використовує дані характеристики у комплексі для отримання більш адекватного уявлення про реальну вартість житла. На практиці інвентаризаційний еквівалент демонструє ціну об'єкта саме з технічних позицій, тобто продавцю не вдасться шахраювати, приховавши від покупця за хорошим косметичним ремонтом тріщину в стіні або плачевний стан електропроводки. Якщо говорити конкретно, то інвентаризаційна вартість включає в себе співвідношення таких характеристик:

 • ціна квартири, яку заявив забудовник при її здачі в експлуатацію;
 • процентні показники інфляції за весь час з моменту здачі будинку;
 • період безпосереднього використання нерухомості;
 • ступінь зносу квартири і всієї будівлі;
 • характеристики стану стін, загальних площ у будинку і комунікацій.

Разом з тим, даний показник не враховує соціальних показників якості житла (інфраструктури, охорони, екології району та ін.): Все це відбивається у кадастровому еквіваленті. В результаті інвентаризаційний еквівалент виходить завжди дещо заниженим, і це – нормально.

Ідеальний випадок, якщо вся ця інформація вже міститься у техпаспорті на квартиру. В іншому випадку її можна відновити або визначити «з нуля» в міському БТІ. При цьому вам буде потрібно досить багато документів, кілька відвідувань різних кабінетів і погашення вартості робіт (ця послуга – платна). Навіть при благополучному результаті державне бюро має право займатися вашим замовленням до тижня. Якщо хочете швидше і без клопоту – варто звернутися в нашу компанію «Інститут незалежної експертної оцінки»: ми гарантуємо оперативне та якісне надання будь-яких оціночних послуг за доступною ціною. Вартість інвентаризаційної оцінки – нестабільна, і залежить від масштабів майбутньої експертної роботи. Фінансові питання з'ясовуються з кожним замовником індивідуально.

Чому оцінку житла в Києві потрібно замовляти в «Інститут незалежної експертної оцінки»

За роки ефективної роботи на київському ринку послуг незалежної оцінки нерухомості, наша компанія придбала бездоганну репутацію і широке коло клієнтури. В останні роки активність комерції з житловою нерухомістю зросла в кілька разів, що призвело до появи численних конкурентів. Разом з тим, ми продовжуємо займати позиції лідера у сфері діяльності компанії за рядом причин:

 • «Інститут незалежної експертної оцінки» – не одноденна фірма: у нас є досвід, підтверджений численними рекомендаціями солідних клієнтів;
 • наші співробітники – професіонали, які володіють колосальним досвідом експертної оцінки у будь-яких умовах для будь-якого об'єкта.
 • компанія має повний пакет документів, що підтверджує відповідність нашої кваліфікації і права на здійснення оціночної діяльності.
 • ми працюємо максимально оперативно, не затримуючи замовника ні на хвилину.
 • послуги компанії виявляються на основі підписаного сторонами договору, що захищає всі права споживача.
 • наші висновки мають доказові можливості і придатні для пред'явлення в державних інстанціях.

Навіть у найскладніших умовах ми прагнемо мінімізувати витрати клієнтів на свої послуги. Компанія «Інститут незалежної експертної оцінки» – будь-які форми оцінки нерухомого майна, швидко і недорого!