Геодезичні роботи

Виконання геодезичних робіт на земельній ділянці є необхідною умовою для подальшого будівництва або будь-яких інших землевпорядних процедур. Проведення подібних досліджень чітко регламентовано з законодавчих позицій. Комплекс робіт для конкретної ділянки – індивідуальний, під нього створюють окреме технічне завдання. Реалізація такого завдання здійснюється поетапно, відповідно до спеціальних методик.

Безкоштовна консультація

Тетяна Калініна

Калініна Тетяна

Керівник відділу землевпорядкування та кадастру

Навіщо виконуються геодезичні роботи на земельній ділянці

Геодезичні роботи при землеустрою покликані вирішити ряд завдань, що є необхідними для будь-яких робіт з проектування та будівництва. Основною метою таких процедур є надання замовнику точної інформації про різні показники ділянки.

  1. Визначення знімальної геодезичної основи з використанням державної загальної геодезичної системи пунктів. Після отримання такої основи можна виконувати знімальні роботи.
  2. Проведення знімальних робіт. Мета комплексу таких процедур – точно визначити просторове положення будь-яких об’єктів на досліджуваній місцевості і перенесення їх в масштабі на папір. Геодезичні роботи передбачають створення детальних топографічних карт, що відображають всі нюанси рельєфу і контурів, а також фіксують всі об’єкти в межах ділянки (дерева, будівлі та ін.) і їх положення в просторі.

Типові геодезичні послуги

Незважаючи на те що практична геодезія передбачає досить багато різних форм робіт, найчастіше землевласнику потрібно виконати кадастрову зйомку, топографічну зйомку і так зване «винесення в натуру».

Кадастрова зйомка. Дана послуга на практиці передбачає наступний комплекс заходів:

  1. Точне визначення меж та форми досліджуваної земельної ділянки.
  2. Фіксація (шляхом визначення точних меж) тих частин земельної ділянки, де вступають в силу обмеження або обтяження.
  3. Приведення встановлених меж ділянки у відповідність з сусідніми (суміжними) наділами.
  4. Складання на основі отриманих даних кадастрового плану.

Топографічна зйомка. Виконати геодезичні роботи такого типу найчастіше потрібно в якості попередньої процедури перед проектуванням на ділянці. Крім того, подібні процедури – безцінний внесок у складання генеральних планів населених пунктів або інших картографічних наукових і навчальних розробок. Крім зйомки природних об’єктів, топозйомка дозволяє встановити наявність і координати надземних і підземних комунікацій на земельній ділянці. Геодезичні роботи включають наступний комплекс практичних процедур:

  1. Збір та узагальнення вихідних картографічних та документальних даних.
  2. Первинні роботи в полі: загальне вивчення місцевості, тахеометрична зйомка рельєфу і об’єктів, розташованих на ділянці (рослинність, комунікації, водойми та ін.). Для підземних комунікацій проводиться трасування, визначається глибина їх укладання та місця виходів на поверхню, а також вказуються основні матеріали для труб і кабелів. По закінченню польових робіт здійснюється включення обстеженої ділянки до державної системи координат з геодезії.
  3. Обробка польових результатів. Виготовлення креслень, зведення кількісних показників, нанесення на готові плани позначень наявних об’єктів. Складену документацію узгоджують у ряді експлуатаційних служб. Результатом цих процедур є отримання печаток на топографічній зйомці і прийняття документів до архіву – після цього геодезичні роботи вважаються схваленими управлінням містобудування та архітектури.

Винесення ділянки в натуру. На геодезичні роботи розцінки багато в чому обумовлені складністю виносу наділу в натуру, тобто – точністю визначення просторового розташування ділянки та запланованих за проектом об’єктів на ній. Кінцевим результатом таких робіт є акт перенесення на місцевість меж необхідної ділянки.

ТОВ «Інститут незалежної експертної оцінки» готове професійно виконати на ваше замовлення будь-які види геодезичних робіт. Ми надаємо послуги кваліфікованих досвідчених фахівців, що оперують новітнім обладнанням для геодезії: це дозволяє оперативно і якісно провести необхідні дослідження, виготовити нормативні документи і погодити їх у всіх інстанціях. На наші геодезичні дослідження ціни обумовлюються індивідуально, але в будь-якому випадку вони залишаться розумними і прийнятними для всіх сегментів землевласників.